Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router

Ahoj,

prosím o radu, jak prodloužit wifi signál. Mám upc wifi modem, ze kterého jde kabel k wifi routeru 3com (víceméně kvuli tabletu se slabším wifi příjmem, ale řeším teď hlavně PC, na kterém to zkouším) do mé místnosti.
jakmile se spojím s 3com routerem, pc mi nahlásí chybu, že detekuje jiné zařízení se stejnou IP adresou a ikdyž je signál kvalitní a heslo znám, nejde net (resp nenačte se jakákoli stránka). 3com svítí kontrolky jak mají a když jsem měl předtím UPC modem bez wifi propojen s 3com wifi routerem, běhalo to.

Máte nějakou radu, nebo výtku, co dělám blbě? Díky.

jak píše kolega: nenechávej dhcp celý rozsah, ale omez ho cca x.x.x.100-.199
protože 3com (snad v režimu ap, nic o adresách a nastavení nepíšeš) má statickou adresu, která nemůže kolidovat s dhcp na upc krámu.
pokud upc není modem-router ale jen modem, pak máš chybu v nastavení mezi 3com a pc.

upc modem je co přesně za typ? 3com je co za typ?
když modem umí lan kabel i wifi, už v něm je router. za něj strkáš druhý router 3com.
chtělo by to znát ip adresu lan výstupu "modemu" upc, dále lan adresu 3com, a nastavení režimu 3com (router, ap, bridge ...)

nastavovací (lan) adresy routerů bývají na štítku zespodu, přihlášení taky nebo v návodu.

Tak jsem projel nastavení 3 com. změnil jsem z channel 11 na 9, stejně nelze připojit. rozsah ip adres je 2-254 automaticky, mám to okleštit ? (moje je 16)
mám nastavit ( zaškrtnout) tyto možnosti? -> router acts as DHCP relay, nebo router acts as DHCP server