Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné posekávání her ( z ničeho nic spadnou FPSka na 10 z 40-60

Dobrý den,už delší dobu od Vánoc,co jsem dostal CPU,PSU,GPU.Sám jsem to smontoval a normálně to naběhlo a hrál jsem pár dní bez náhodného sekání.U FarCRy 3 mi to běhalo fajt kolem 40 FPS na max bez AA (fraps) v rozlišení 1440x900.Když se mi to začalo sekat checknul jsme teplota CPU je kolem 45-50 a grafika se pohybuje od 48-54.Myslel jsme,že nemám dostatek Ram a pomalý HDD,koupil jsme si 8GB RAM a nový HDD 1TB Sata 3.0( má deska umí 2.0),spustil jsem to a furt stejné... :-( . Zkoušel jsem naistalovat nové AMD ovladače a stále nic,přeinstalovat chipset,stále nic.Když sáhnu na zdroj,tak je mírně horký,ale to je u zdrojů asi normálním,když přes něj prochází všechen proud do PC.

Moje sestava :

CPU: Q8400 spolu s chladičem Arctic cooling freezer 13 a pastou taky od Arcticu tuším MX-4

GPU: Sapphire AMD Radeon HD 7770 s chladičem Vapor-X

RAM: Kingston HyperBlu-x 2x4 GB DDR3 1333mhz 1,5V

MB: MSI G41m-P43 combo

PSU: Seasonic G series 550W

Zadni větrák: Arctic 9CM PRO TC

Case: Nějakej Mercury (promiňte neznám přesnej typ)

HDD : Seagate 7012.14 Sata 3.0 ( já 2.0) 1 TB

OS : Windows 7 Ultimate 64 bit

Byl bych rád,kdybych to vyřešil,protože hraji třeba 15 min.,a pak se to nachvilku cca 1-2 min. posekává,a pak se to zase nahodí.Je to docela nepříjemné zvlášť v MP,ale i v kampani FarCRy 3 .

Díky

(dávám to sem, protože zde je více lidí)

Zkusil jsem dát zpět Q8400 do PC a zjistil jsem, že posekávání se stane v té době, když je vytížen na maximum (100%) a když to klesne pod 100%, tak běží normal.

(a taky se podívej co ti vytěžuje CPU na pozadí při hraní, tedy mimo spuštěné hry)

To mu bylo razeno v dubnu na herní.
msconfig dodal

[http://hry.poradna.net/file/view/851-bez-nazvu-png  ]
Místo odpovědi co udělalo zakázání položek založil nový dotaz na PC poradně. :)