Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadka o Hz v TV pri pive

Nevím, jestli tyto frekvence třeba nemají co do činění ne s obnovovací frekvencí obrazu jako takového, ale jestli tím spíš není popisována MAXIMÁLNÍ rychlost, s jakou je schopen pixel změnit barvu.
Osobně jsem viděl fotbalový mač na 200Hz LCD souběžně s nějakým levným kšuntem. Oba přijímače byly full HD, přesto ten obraz na tom 200Hz byl nějaký lepší - např. bílý míč prudce letící nad zeleným trávníkem při bližším pohledu byl na 200Hz docela hladký a dobře viditelný, kdežto na tom kšuntu byl takový jakoby roztřepený. Že by markeťáci začali udávat dobu odezvy ne v milisekundách, ale v Herzích, protože to je vyšší číslo? 5ms nikoho neohromí, 200Hz už ano.

Přitom jsem nevěděl, že se dívám na dvě takto rozdílné televize a teprve vizuální porovnání mě přimělo podívat se do parametrů.

A nebo to taky celé mohlo být způsobeno tím, že zkrátka ta 200Hz televize měla jinou obrazovku a elektroniku a byla prostě za dvojnásobné peníze - a nějakých 200Hz nemělo vliv na funkci rostlináře.

Ono je to podobné jako diskuze "25fps versus 60fps". Každý si může vyzkoušet, co je jeho oku lahodnější. http://frames-per-second.appspot.com/

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny