Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ktery procesor AMD Turion X2 nebo Intel Core Duo T 2400?

Ahoj, potrebuju poradit. Dostal jsem se ke koupi ntb. a kazdy z nich ma odlisny procesor. Oba za priblizne stejnou cenu a potrebuju vedet, ktery CPU je lepsi(vykonnejsi, spolehlivejsi, mensi spotrebu atd..)? Ntb. s AMD ma mnohem vetsi HDD, RAM atd., ale to nejak hodnotit(tady) nechci. Mam trochu strach z toho AMD, protoze jsem vsude cetl, ze je Intel mnohem lepsi v ntb.

ano ferarri je trosku iny acer ale...
pozri si ako je to s global waranty u aceru. aby si nebol prekvapkany ked sa ti pokazi a brnensky acer si vypyta pekne peniaze za opravu. tolko k lacnemu dovozu zo zahranicia.
turion je obdoba pentia m a je to super procesor. core2duo je novsi a tym padom trosku lepsi. 512 ram je malo siahol by som po vacsej ale na to co pozadujes ty by ti stacil nb za 25-30k.
intel nie je az tak omnoho lepsi v nb odvtedy co prisiel turion takze amd sa neboj (semprony su plne porovnatelne s celeronmi a turiony s pentiami M).

pak muzu mit z CR tohle za cca 17-18t. jeste v zaruce. Satci to na fotky(upravy) a tak trochu i na internet? JInak nic moc nedelem.

IBM ThinkPad T41
Procesor Intel Pentium Mobile 1,6 GHz
Operační paměť 1024 MB
Pevný disk 40 GB
Mechanika DVD-ROM
Display TFT 14" XGA 1024x768
Grafická karta 32 MB ATI Mobility Radeon 7500
Síťová karta 10/100/1000, WIFI - Wireless standard 802.11a/b/g, Bluetooth.
Modem 56K
Operační systém Windows XP Professional (OEM licence)
Baterie Li-Ion, původní, funkční
Porty LPT, VGA-out, TV-out, IrDA, firewire,
výstup na sluchátka, vstup pro mikrofon, 2x USB 2.0,
RJ-11 pro modem, RJ-45 pro LAN
2x PCMCIA slot

nepaci sa mi ze tam nie je dvd-rw a ze to ma len 14" lcd co by mi prave pri fotkach mohlo vadit. takisto 40GB hdd je dnes minimum. 2xusb moze byt trosku malo (do jedneho das mys do druheho usb kluc a budes chciet este pripojit fotak a das kde?).
takze procesor pokial nepozadujes velku mobilitu tak je jedno aky mas.
ram si daj aspon 1GB to potesi a mas vystarane aj do buducnosti.
aspon 3xusb
irda, bt a podobne veci potesia ale pokial nemas ziadne zariadenie s irda a bt su ti zbytocne
zvysok ta asi trapit nemusi navyse je to standard (sietovka pcmcia a pod).
aha este by si mozno mohol trvat na s-vhs keby si sa chcel silou mocou napajat na tv

dik, ale ja si nemuzu tolik vymyslet, mam proste moznost techto 3 ntb a v pevnych konfiguracich, protoze nejsou nove. Ten Ferrari je na tom lip ohledne zpracovani a mechanicke vydrze nez jine Acery, to je jasne, ale je to aspon trosku srovnatelny s jinyma ntb od treba prave IBM? Ja chodil dnes po Brne a na IBM jsem nikde nenarazil...Jinak ja to nepotrebuju vylozene na upravy fotek, mysleno jako celkove, jen na prohlidnuti a nejaky promazani a nutunej orez. to je vse, takze myslim, ze 14 displej staci. Jinak jsem dostal od kamose tip na Fujitsu -Siemens Amilo Pro za super penize a novej tady v CR. Co rikas na ru znacku? Je to neco v akci.

nemam skusenosti s repasovanymi nb resp s pouzitymi a ani by som do nich nesiel. dovod je podla mna pomerne vysoka poruchovost nb v globale a tym nutnost sa spolahnut na kvalitny servis. v pripade ze ta nb zivi je velmi vhodne si priplatit za rozsirenie zaruky pripadne zaplatit nbd (cize opravu na druhy den).
v poslednej dobe som zachytil akciu na tento nb od fs
AMILO Pro V2055, 15,4"" WXGA širokoúhlý displej,
grafika UniCHromePro 3D/2D, až 64 MB, procesor Intel Celeron M
420, 512MB DDR2 RAM, DVD+/-RWDL mechanika, 60GB SATA 150 HDD
5400 ot./min., WLAN 802.11bg, 10/100 LAN,modem, 6-clánková
LI-ION baterie, 4xUSB 2.0, PC card Type I/II, klávesniceCZ/SK,
1x CRT, 1x Mikrofonní vstup, 1x konektor pro sluchátka,
WindowsXP Home CZ, hmotnost 2,9kg
Nb u vas moze stat nieco okolo 18-20k CZK s DPH co je velmi slusna cena.
FS je u mna este znacka ktoru tolerujem cize nemam nic proti.
Porovnavat IBM a Acer mi pride scestne. IBM ma svoj vlastny dizajn (mozno si nan nie kazdy zvykne), svoje vlastne vychytavky a svoje osobite caro. IBM by som moc nezrovnaval so ziadnymi nb. IBM je proste IBM (lenovo).

ne, je to -viz niz- je sice malinkej, ale mne by to stacilo. stoji 24t. bez dph. Jenze FS mne nic nerika... Ja chtel vzdycky jen IBM a nebo Ferrari. NIc jiny me nelakalo,ale to uz se neda nic delat a je to o necem jinym. Ntb. me nezivi. No jak to tak vidim, tak jsem zase skoncil nekde u neceho uplne jinyho. Myslel jsem, ze starsi ntb. nebude problem, ale jak ctu, ze je to poruchovy, tak nemam moc chut to kupovat z ty UK a ten repas z CR asi taky moc ne, i kdyz je tam skoro 2 roky zaruka.

Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor T5500 (1.66 GHz)
Paměť:2x512 MB 533
HDD: 120 GB S-ATA 150 (5400 ot./min)
Display: 12" WXGA Crystal View (1280x800)
Grafika: Intel GMA 950
Optická mechanika: Duální jednotka DVD (DVD±RW) pro dvouvrstvý zápis (+R)
Baterie: Li-Ion, 6 cell 2400mAh (53.28Wh)
Komunikace: LAN 10/100, WLAN, Modem, Bluetooth V2.0
Rozhraní: 1x Express card 34/54, 1x 4in1 flash card port (SD, MS, MMC, MSPRO), 4x USB 2.0, 1x S-Video out (TV-out), 1x DVI-I port, 1x Modem RJ-11, 1x LAN RJ-45, 1x Audio-in (line-in / microphone), 1x Audio-out (line-out / headphone), 1x DC-in, 1x SPDIF, 1x IEEE1394, 1x Kensington Lock
Klávesnice: 87 kláves, Touchpad: integrovaný se dvěma tlačítky myši
Rozměry: 23.9~32 x 299 x 220 mm, Hmotnost: 1,8 kg
Oper. systém: Microsoft Windows XP Home