Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil?

Uvažuji o novém telefonu, ale nedokážu si sám vybrat. Asi mám nějaké extra požadavky. Snad mi někdo poradí.

Jsem zvyklý na Nokii, ale ta v poslední době nic moc. Z telefonů, co jsem měl, tak právě Nokie se chovaly nejlíp v místě se slabým signálem. A to je pro mě důležité. Z tohoto důvodu nechci Sony. S tím bych si ani nepodložil stůl, kdyby se kýval.

Takže co bych chtěl. Mám teď 2 telefony ( tzn 2 SIM ). Z těch Nokií jsem zvyklý na výdrž okolo 1 týdne, ne méně. Wifi taky chci.

Dík za tipy.

P.S. Kolega má Samsung Y Duo ( snad se to tak jmenuje ) a z toho jsem značně rozpačitý. 14 dní jásá, jak to jede, co to umí a pak 2 dny sakruje a restartuje. Dá se se Samsugem fungovat? Spolehnout se na něj?

Jestli má jít o smartphone tak na takovou výdrž zapomeň, se dvěma dny budeš jásat. Pokud se rozhodneš pro "hloupý" telefon s větší výdrží tak budeš nadávat co je to za krám. Tady se těžko radí. Vlastně žádné extra požadavky nemáš, hledej v jakékoliv značce dual-sim telefony.

Abych to upřesnil. Určitě nechci telefon na hry. Foťák taky mám, takže nemusí být v mobilu.
Potřebuji telefon na práci, internet, kdyby tam byla navigace nebo aspoň mapy, bylo by příjemné. Velká výdrž, paměť.

Původně jsem ještě chtěl HW klávesnici, ale to už nikdo ( mimo Sony )dneska nedělá. (O BlackBerry nevím, co si mám myslet.) Ono se těm poloslepým na této klávesnici líp píše. Dá se napůl popaměti.

Kdybych slevil na 1 SIM, tak jsem koukal, že je nějaké nové ZTE. Co to proboha je? Dostávám tik, když přede mnou někdo řekne název Huawei. Hned si vzpomenu, ja to ADSL známému blbnulo.

Nemusím to kupovat hned. Kdyby byl výhled, že se třeba za 2 měsíce něco použitelného objeví, počkám.
A ještě jedno doplnění: nemusí to být tak drahé jako jabka. To raději zůstanu s těmi mobily, co mám teď.

podle mě máš v podstatě dvě možnosti:

1. najít si nějakou levnou čínskou dualsim neznačku s Androidem (např. THL W8, která stojí okolo 5-6 tisíc) a baterkou okolo 2Ah (2000mAh) - tam se regulérně při "normálním" použití dá dostat na cca 4 dny provozu, ovšem při použití internetu, navigace apod. to okamžitě padne na cca 2 dny. Nevýhoda jsou horší materiály, výhoda vysoký výkon, v podstatě žádný limit ohledně aplikací a lokální podpora vývojářů alernativního firmware.

2. najít si něco z rodiny Asha/Symbian - tam je třeba vybírat mezi wifi+GPS a dualsim. Mapy obecně nejsou problém, pokud by sis pořídil externí GPS modul

nebo při jednosim (tam je už wifi i GPS):
http://www.nokia.com/cz-cs/produkty/telefony/e6-00 /technicke-udaje/

BB bych "domácímu" uživateli moc nedoporučoval, navíc jejich starý BB OS je na odpis, nové (a pekelně drahé) mobily mají už systém nový. A samozřejmě kvalita a spolehlivost BB telefonů není zrovna nejvyšší, vzhledem k jejich ceně.

Samsung Galaxy S2, S2plus, S3mini.

Navigaci (software) si kup libovolnou.

Na nove cinske znacky si zvykej, ja si ted poridil Jiayu - 2SIM, ale ma to pry slabsi signal GPS a musim rici ze i slabsi signal GSM nez mel muj Samsung Omnia2.

Co cenovy limit? Ja cakam na mobil s vydrzou a HW klavesnicou roky a teraz pojdem pravdepodobne do Galaxy S 3, iba ak...

...ak nahodou neprekvapi Motorola, s modolom X Phone - bateria 4 000 mAh!, HD displej, Gorilla Glass 3, vodeodolny IP57.

Tak ale ako pozeram, pride asi v Oktobri a asi len do USA.

Dalsou moznostou je napr. Samsung Galaxy S3 a dokupit zadny kryt s lepsou bateriou, s nim je navyse lepsie chraneny objektiv.

Tak ne že bych na ten Samsung nedosáhl, ale ještě jsem tak drahý mobil neměl.

Motorola vypadá hezky, ale kdoví kdy bude v evropě.

( Ale popravdě, kdyby se ta Motorola u nás prodávala, možná ... V zimě 1998/1999 jsem měl na pár dní půjčenou jakousi Motorolu ( spodní půlka zakrytá zavíracím plastem - prý ozvučnice a bylo to v té době dělo. Prý za 20 000,- V té době jsem koupil ojetou Škodu 105s za 11000 a ještě několik let jezdila. No jo, ale kdo by dnes koupil mobil za 40000,- ( srovnání s ojetým autem dnes za 20000?) )

Motoroly maju aj starsie modely DROID RAZR MAXX HD asi oficialne len USA a "len" 3300 mAh - co je zle, nevymenitelna.

Mozno by som zvazoval Huawei, alebo iny cinsky mobil, su na slusnej urovni, treba sa zbavit predsudkov, aj iPhone sa vyraba v Cine, mozno nie cely, aj ked tam mozu byt nejake problemy, mensie...

Samsung je viac-menej istota, ma aj dobry SW, mozno este S2, ci S2 plus, len to rozlisenie. Prip. potom Xcover 2 ale ten velmi nepoznam.

Drazsi o 1700 - 1900, hodne pres limit. Amoled bych nechtel, jinak parametry OK. Fotak je to posledni co me zajima ;) Pokud chci fotku, mam na to jine hracky.

BTW - nesouvisi az tak s topicem, jen postreh a hodne subjektivni vec - Samsung mi je desne odporny provedenim, vseobecne. Material, povrch... Beze srandy, i ten Huawei je v ruce prijemnejsi. A kdyz je vedle sebe S4 a HTC One tak z toho prvniho je pocit jak ze spatne plastove hracky... Ja VIM ze HW je dobry, ale to v cem je zabalen je hnus.

Tak tady jsme názorově úplně stejně, AMOLED a podobné marketingové hnusy nemám rád. Dle testů a mé vlastní zkušenosti vidím, že z SGS4, poslední iP a HTC One má One nejlepší display co se podání barev týče. Jinak SGS4 mi přijde jako ten typ telefonu co bych použil do té soutěže v hodu mobilem. :-D

Na to je moc lehký, neletěl by dobře. Nevím, co proti němu máte, vybíral jsem mezi HTC One a SGS4, měl jsem oba v ruce a vyhrál jasně Samsung. A pozor, to mluvím jako člověk, který nechtěl nic od Samsungu, telefony jsem měl vždycky Nokie, poslední HTC, jinou elektroniku bych si od nich nekoupil.

No, jsem zvyklý na jejich ROMky, rád zkouším nové (klidně nekvalitní) věci a funkce. Mám rád hudbu, takže pro mě telefon jako dělaný. Nemám rád hnusný a přebarvný AMOLED. Navíc bratrancec koupil v Alze HTC One s 50% slevou :-D, jen měl smůlu na kus s vadnou baterií, která málem začala hořet. Na Androidforu o tom je zmínka.

To byl jeden z důvodů, proč jsem nešel znovu do HTC. Druhý zásadní byla možnost 64GB paměťové karty. Podle mě šli s kvalitou hodně dolů. Můj telefon od HTC šel na reklamaci po dvou týdnech od koupě, kamarád si koupil One X, musel ho jít vrátit a znám další, těch vadných kusů je kolem mě hodně.
Výtky proti AMOLEDu chápu, barevně je mimo realitu a ne každému to vyhovuje. Mně se na něm líbí skvělá čitelnost na slunci, na přesnější barvy mám IPS u počítače.

Ano, šli s kvalitou dolů, já mám například vadný display (stovky dead pixelů), ale myslím si že jde spíše o smůlu. Věřím že se HTC dostane na špičku. Jsem sice zaujatý, ale nemám rád reklamní bláboly Samsungu, jejich kecy a to, jak ti to cpou pod nos všude možně. Reklamu na HTC One jsem viděl 2x a oslovila mě více než ta od Samsungu. (Ano, jsem zaujatý, ale něco jsou fakty).

AMOLED a podobné marketingové hnusy

Rad to mit nemusis, ale nejak nevidim co je na AMOLED marketingoveho, obraz o malo horsi nez LCD a spotreba energie mensi, citelnost na slunci lepsi. Skoda, ze cinan AMOLED jeste nezkopcil, takhle mam foun jen s LCD. :-/

Tak to mas snad temer ve vsem, jsem byl zrovna kupovat znamy TV a rikam 50Hz bohate staci a uz nam tam prodavac zacal hustit do hlavy 100Hz, 150Hz, 200Hz, 300Hz, ... :-D jsem mu rekl, ze to je blbost, tak z toho byl rozrusenej. :-D
To jsem jen tak odbocil od tematu, ale jen proste, ze SUPER pred AMOLED me nechava klidnym, at si tam daj treba 50x super, me nerozhodej. ;-)

Naštěstí víš o čem mluvíš

Ano, nastesti to vim zcela presne. :-)

Vsak ano, nikdo nerika, ze technologie AMOLED musi sednout vsem, me sice oci neboli, ale i me se libi vic obraz na LCD nez AMOLED, nicmene u mobilu bych uprednostnil nizsi spotrebu, takze bych proti AMOLED v zasade nic nenamital.

Já pomalu řeším jaký mobil také - mam ho dotykový a po těch letech je dotykový jen na některých částech obrazovky, což znamená, že pro vytočení některých čísel ho musím obracet jako debil - aby se klávesnice vždy přemístila a čísla co potřebuji byla v tom, co ještě dotykové je :-D

A přiznám se, že hodně uvažuji o mobilech od Catapilleru - které dual sim umí, výdrž mají podstatně lepší než týden a nejsou drahé - bohužel telefon použivám jako mp3 přehrávače (které se podle mě snad přestaly i dělat, posledn dva roky je tenhle sektor mrtvý a nabídka je nulová), což bohužel neumí nebo umí ale má málo paměti.

http://www.alza.cz/caterpillar-cat-b15-d406464.htm jako pohotovostní dobu píšou 672hodin a 16hodin hovoru - jiné jsou lepší, ale zase toho neumí tolik.

Tož mě to HTC v zásadě vyhovuje - nebýt nepříjemnosti s tim, že prostřední část displeje již není dotyková (dá se s tím žít). Já to vzásadě použivám jen na mp3 takže bych raději něco "dedikovanějšího" každopádně nechci parazitovat na tomhle threadu - radil jsem dotyčnému ten Catapillar, páč to je věc, která většinou dual-simy umí, vydrží a navíc se s tím dají zatloukat hřebíky (s některými modely)

Nakoniec som objednal Galaxy S III, v Electro World-e klesla cena asi o 50€, na nejakych 349€, co je este menej ako v eshopoch kde by som platil aj postovne. Cena plati len na modru a tusim aj bielu verziu a len v slovenskych obchodoch, v ceskych cena neklesla, je asi o 75€ vyssia a navyse je nedostupny.

Já jsem vloni dostal Nokiu X1-01 a je úžasná. výdrž mám asi 3 týdny takže se nemusím starat o nabíjení jako u jiných i dražších telefonů a stála jen něco přes 1000 Kč. I když stejně na svůj starý Siemens S8 nedám dopustit. K tomu se dá připojit externí anténa když je někde slabý signál. Ale zatím jsem ji skoro nikde nepotřeboval.
Zmazaný reklamný odkaz na proxy. (los)