Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W2K vidí disk jako 127GB místo 250GB

chlapi nemůžu s tím hnout - soused dotáhl PC kde má (jeden) 250G HDD Samsung Pata a W2k SP4. V registru má BigLba dobře nastavené a bios HDD vidí (deska je DFI). Nevím co jsem kde zapomněl ještě prohlédnout. Onehdá jsem to dělal na jiným taky s W2k a bez problémů.

Chod na enablebiglbatool.htm a stiahni si ten tool.
Ak nepomoze chod na 305098 a pozri si aku verziu musi mat atapi.sys (napis sem ake vsetky atapi.sys su v PC a ake verzie - pravy klik vlastnosti). Ak ma nizsiu ako 5.0.2195.4529 tak nema alebo ma blbo nainstalovany SP4.

Inac pravy klik na Tento Pocitac - spravovat, sprava pevnych diskov, aka velkost je tam? (aka velkost disku, nie velkost oddielov)

Co "neproslo"? Nerozumiem. Ten tool kontroluje len zaznam v registroch, ak napise ze failed tak ten zaznam tam nie je (alebo je blbo, alebo ma blby typ, odporucam ho v takom pripade z registrov zrusit a nechqat ten tool nech to urobi spravne). Kliknutim na prislusne tlacitko v tom okne ti ten tool potrebny zaznam v registroch vyrobi. Operacia na 2sekundy. Potom uz musi tool hlasit ze je to "passed". Odporucam radsej potom restart.

P.S. ten tool si musis stiahnut a spustit u seba, to co je na tej webstranke je len staticky obrazok, necitaj co je v nom napisane :))

tak ještě než jsem začal (dostal jsem se k tomu až večer) podíval jsem se ještě jednou na zápis v registru (jak píše Jan Fiala správně napsané). Musím konstatovat, že jsem slepej :-[ . Místo BigLba tam měl BigLb. Už to je ok a ve správě disků už je vidět nepřiřazená velikost HD (už to formátuje:-D ). Tedy se omlouvám, že jsem vás zbytečně zdržel takovou trivialitou.

ked si to naformatoval cez Disk Direktor na plnu kapacitu, je to o to nebezpecnejsie, pretoze aj vo windowse uvidis plnu kapacitu ale windows nebude schopny adresovat nad 128 GB a to uvidis tu srandu ken zacnes zapisovat nad 128 GB.

typicky sa taketo problemy vyskytuju v dualboot systemoch z ktorych jeden ma bigLBA a druhy nie. Potom pri zapise nad 128 GB zo systemu bez bigLBA dochadza k padu systemu bez zjavnej priciny (uz som mal tu cest zachranovat data niekolkym "chytrakom" z tejto priciny)