Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W2K vidí disk jako 127GB místo 250GB

chlapi nemůžu s tím hnout - soused dotáhl PC kde má (jeden) 250G HDD Samsung Pata a W2k SP4. V registru má BigLba dobře nastavené a bios HDD vidí (deska je DFI). Nevím co jsem kde zapomněl ještě prohlédnout. Onehdá jsem to dělal na jiným taky s W2k a bez problémů.

ked si to naformatoval cez Disk Direktor na plnu kapacitu, je to o to nebezpecnejsie, pretoze aj vo windowse uvidis plnu kapacitu ale windows nebude schopny adresovat nad 128 GB a to uvidis tu srandu ken zacnes zapisovat nad 128 GB.

typicky sa taketo problemy vyskytuju v dualboot systemoch z ktorych jeden ma bigLBA a druhy nie. Potom pri zapise nad 128 GB zo systemu bez bigLBA dochadza k padu systemu bez zjavnej priciny (uz som mal tu cest zachranovat data niekolkym "chytrakom" z tejto priciny)