Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AP Edimax - firmware přes RS232

Kámoš mi tady donesl mrtvé APčko Edimax EW 7209APg, chip RTL 8186.
On tam zkoušel narvat firmware a nejspíš to zkolabovalo včetně loaderu. Po zapnutí nejede žádný režim, svítí led PWR, WLAN, ev. port pokud tam mám kabel.
Co jsem našel na webu, tak už jsem vyzkoušel všechno, přes konektory tam nenahraju nic.
Uvnitř APčka jsou 4 piny na připojení TTL RS232.
K tomu bych potřeboval poradit ... Označení pinů, a jaký software přes to poslat ? Dávají se tam stejné BIN soubory jako klasický firmware ???
Dík !!!
Jack.

jinak ještě vždy je řešení flashku vyjmout/odpájet, naprgat ve flasheru (na to si asi budeš muset nechat udělat jednorázový přípravek a napájet to na něj, pokud je to SMD součástka) a narvat zpět do zařízení.

P.S.: ale v případě toho levného edimaxu nevím, jestli to stojí za tu námahu ;-) Já takhle opravoval až flashováním zničený notebook...

viz výše. Podle mě stačí zapnout a proměřit kde je Ucc a GND jsi IMHO skoro doma, obojí by mělo být jednoduše poznat z layoutu PCB - pak stačí jen určit co je co (voltmetrem) a následně otestovat RxD a TxD (případně pak jen prohodit tyto dva piny, pokud to bude obráceně) a máš popis konektoru.

Otázka je, zda bude ten terminálový port živý, když už je "doflashováno". Asi by nebylo od věci (pokud možno) testovat komunikaci na živém kusu.

Už se mi něco povedlo :-)
Takže piny, to je horor ! Neodpovídá ani zapojení těch 6.pinů !
1...+3.3V
2...TxD
3...GND
4...RxD
Nastavení terminálu: Com1-38400-8-none
Pak mi to vypsalo:
COM1 opened

UART1 output test ok
Uart init
mfid=000000c2 devid=00002249
Found 1 x 2M flash memory

---RealTek(RTL8186)at 2005.06.06-11:22+0800 version 1.3c [32bit](180MHz)
no sys signature at 00010000!
no sys signature at 00020000!
no sys signature at 00030000!
<RealTek>
:-D