Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dvě WIFI sítě vysílané z jednoho routru

Dobrý večer,

s kamarádem sdílím internet pomocí jednoho routru - jedné wifi sítě s jedním SSID,rád bych udělal takové nastavení abych mohl mít svojí vlastní síť sdílené soubory, adresáře, disky .... a on knim neměl přístup nemohl si vyobrazit moje PC v síti, aby měl k dispozici jen internet. Napadá mě kdybych v routru založil další wifi síť s jiným SSID a nastavil pouze přístup k netu. Je toto řešení s běžným HW TP-Linkem 841 SW OpenWRT realizovatelné nebo na to musí být lepší routr ??? nebo koupit další routr a spojit s mým routrem ?
Open WRT nabízí založit další WIFI a můžu vybrat jestli má být LAN nebo WAN (když bych vybral wan tak by měl mít přístup pouze k netu ?)

Díky za rady

Pepa

Pokial ti ide o izolaciu klientov na wifi malo by to WRT zvladat.
If not you will need to edit /etc/config/wireless and add option isolate 1 to the wifi-iface section. The directory /lib/wireless as the wireless startup scripts where you can find the supported options.

Dobrý den, asi ze sebe udelam pitomce, ale nestačilo by nastavit sdileni? Vaše složky i disky mohou byt skryte, nasdilene jen a jen vam (ze sitovych disku). Nebo mi něco uniklo? Nekdo tu zminil windows home, tam si jisty nastavenim nejsem, ale jinak by to nemel byt problem, nebo ano? I kdyz podle fundovanych odpovedi radcu jsem mimo :-).