Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aku 32 GB micro-sdhc kartu pre Galaxy S III?

Objednal som si mobil, Samsung Galaxy S III, teraz hladam pamatovku...

Co znamena tento novy standard 2.0?

"microSD-High-Capacity karta, zodpovedá novému Micro SD 2.0 štandardu"

V com sa lisi tento standard od verzie 1.0? Zistil som ze ta karta je len class 4, ale je drahsia ako class 10 rovnakej znacky.

Zatial sa rozhodujem medzi tymito:

SanDisk micro SDHC 32GB Class 10 - 17€
SanDisk micro SDHC 32GB Micro SD 2.0 asi class 4? - 19€
Kingston micro SDHC 32GB Class 10 - 21€

Edit: Patriot micro SDHC karta 32GB LX Series Class 10 - 20€
Pretec 32GB Micro SDHC CLASS 10 - 23€

Chcem sa vyhnut A-data, nepoznam velmi dobre Transcend. Myslim ze tie vyssie uvedene by nemali mat problem s tym mobilom, este zvlada aj 64GB, ale rozdiel 17 a 46 € je uz privelky.

Aku kartu mi teda odporucate, aku mate vy v mobile?

Dakujem.

Aku kartu mi teda odporucate, aku mate vy v mobile?

Žádnou, můj mobil na ně nemá ďouru.
Mám zkušenosti s "velkými" SDHC v zrcadlovce, osvědčily se mi Patriot a SanDisk. S Kingstonem nemám již zkušenost, když jsem měl kdysi CF Kingston, tak to bylo spíš k vzteku...

Nechapem preco tam je jednotka, ak by podporovala aj dvojku - pri dvojke je na wiky ovela vyssia rychlost, ked je teda na karte jednotka, podporuje len nizsiu rychlost? A ako je mozne ze ak ina karta podporuje dvojku, ma len class 4. Som z toho dost zmateny.

Este je tam rimska I, co toto znamena?

Rimska I znamena presne to iste jak 1 v U. Mas to napisane v tej tabulke na wikipedii.
Zbytok tvojho prispevku som nepochopil. Ta karta class 4 nepodporuje U2 ani nahodou, je len SD version 2.0 tam neni ziadna rychlost U ("U" = ultra, t.j. lepsie jak class 10. Karta class 4 nebude mat ziadne Ultra rychlosti). Si na tu wikipediu asi vobec neklikol, ta tabulka je uplne jasna.

Ultra rychlost NEROVNA SA verzii SD.
SD verzia 1.0: uplne stare nevie to nic.

SD verzia 2.0: SDHC. Rychlosti do class 10. Ziadne U. Sem spada srackova class 4 s napisom "Micro SD 2.0" NEKUPOVAT.

SD verzia 3.0: SDHC/SDXC, class 10, rychlost U1. Sem spada ten sandisk z toho obrazku co si sem dal

SD verzia 4.0: SDHC/SDXC, class 10, rychlost U2. Rychlejsie jak U1.

No ved len tabulku si mal pozerat tam neni nic v nemcine tam su len skratky :)

Ja by som bral Sandisk "Ultra" verziu. Preco. Ono nejde len o tie "class" rychlosti ptz to su rychlosti sekvecneho zapisu. Ak ale zapisujes nahodne 4kB bloky tak rychlost flash pamat drasticky klesa, kludne aj pod 1MB/s. Preto sa robia testy napt. ATTO benchmark apod aj pre zapis nahodnych blokov. Sandisk "Ultra" je dost vychvalovany aj v tomto, aj ked teda prepad rychlosti bude aj tam pri zapise malych blokov, ale mala by byt trochu lepsia jak u inych. Ja pouzivam sandisky uz dost dlho a nemal som problemy drzi to data aj roky vpohode.
//doplnok: pozor na to sandisk ma aj ine jak "Ultra" modely, tie ine su pomalsie.

Transcend je znama firma mam od nich jeden velm rychly USB stick (100MB/s sekvencne), ale jak je to u nich s dlhodobou stabilitou neviem mam ho len menej jak pol roka :)

Doporucuju poridit micro SDHC 32GB Class 10 UHS-I, bejvaji opravdu dobre rychle. Sam jsem poridil onehda SanDisk a opravdu slusne, jeste chci poridit jednu Transcend, ale asi az za 14 dni, to ti asi nepomuze. Jinak tu transcend chci, protoze je na netu hrozne vychvalujou, pry jsou opravdu rychle.
Naopak co jsem cetl, tak Patriot, Kingston dost lidi nadavaji, ze jsou poruchove. A-Data je klasika, jedna serie super uplne uzasna, druha serie smeckova, to je u nich se vsim.
Pretec jsem nikde na nic nenarazil, oni jsou drazsi tak to asi moc lidi nekupuje, ale nemyslim, ze by byly spatny. Jeste je taky Team a to jsou hrozna smecka, to urcite ne.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821MM09V1OBF

http://www.czc.cz/transcend-micro-sdhc-32gb-class- 10-uhs-i/123099/produkt

Dik, tak postupne...

- Pretec je super znacka hlavne v USB klucoch, mam dva "nepriestrelne" od nich a su super - s ohladom na to ze su "len" USB 2.0. Micro SD karta class 10 je za 23€, to uz v kamennom obchode, odpada postovne.

- SanDisk microSDHC Ultra karta 32GB (až 30MB/s) za 24€, celkom slusna cena, ak je to ta UHS-I? Tu je odkaz.

- Transcend Micro SDHC karta 32GB Class 10 UHS-I - len 19€ v kamennom, skladom, takze ak je vazne tak dobra, bral by som ju hned.

- Patriot a Kingston asi vylucim.

Teraz sa asi rozhodnem medzi SanDisc a Transcend - tu znacku velmi nepoznam, ale cena je super a je dostupna, skladom.

z netu, co jsem cetl na forech apod. - zadny duveryhodny informace, na druhou strnu, pokud lidi rikaji, ze je ta karta rychle, nevidim duvod, proc by si vymysleli a jestli vydrzi dlouho? Mas snad 2 letou zaruku a na karte nic nezalohovaneho nenechavas, v tom nevidim problem, i ten Sandisk nebo Pretec ti muze odejit, kdyz budes mit smulu na vadny kus.

Já bych si dovolil dotaz obrátit. Která karta v uvedeném telefonu nestíhá a co. Kup klidně tu nejlevnější v kameném obchodě nebo jeho netu.. Pro klid duše a do budoucna kup nejlevnější 10. Na Aukru jsem koupil nějaký padělek který ve III nejel. Jednu A data mám taky a musím zaklepat .

Myslim, ze jde hlavne o rychlost zapisu z PC do mobilu, taky mam na starem founu Class4, ale kopirovani na kartu je utrpeni.
Je to podobne jako u flashek, mam jednu 16GB A-data a to je parada, pak jsem koupil za vyhodnou cenu udajne rychlou Team a zdesil jsem se, no pak jsem dostal 16GB Kingstona a zjistil jsem, ze ona i ta super pomala Team je vlastne rychla. :-D Jinak A-Data hlavne neni zadnej vyrobce, to je proste prekupnik, kterej nakupuje levne, jednou nakoupi za vyhodnou cenu superrychle flashky (karty), hodi to do obalu a proda, po druhy nakoupi stejne levne nejakej odpad, hodi to do stejnyho obalu a proda. Ty jako zakaznik nepoznas, cos koupil, dokud to nekoupis a neozkousis, proto je lepsi se A-data vyhnout, ale jak rikam, flashka od nich za nizkou cenu a strci ruzny ty Patrioty mistnima tak vychvalovane (ktery me odesel za 14 dni a odmitli mi ho vyreklamovat) do kapsy.

Doplnil by som moje skusenosti s pamatovkami v Panasonic fotaku, nahrava len HD ready, ale bezna Kingston tusim, class 6 nestihala, po par desiatkach sekund sa nahravanie zastavilo, potom som kupil original Panasonic, tiez len class 6, rychlejsie vtedy neboli a ta ide dobre.

Teraz prejdem na mobil - S3 nahrava full HD video, mozno s nizsim datovym tokom, ale myslim ze pri dlhsom nahravani mozu mat pomale karty problem, takze vazne akukolvek nechcem, viem ze class 6 a class 6 nie je to iste.

Tak nakonec ta Transcend Micro SDHC 32GB Class 10 UHS-I je o malinko rychlejsi nez ten SanDisk Secure Digital micro 32GB SDHC Ultra, pricemz je levnejsi, takze pro dalsi pripadne zajemce urcite doporucuju tu. (Ale i ten SanDisk je vyborny, proste dve nejrychlejsi karty.)