Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při odebírání USB zařízení se nezobrazí potvrzující hláška

Ahojte,
Narazil jsem u Win7 i Win8 na podivnost - když odpojuji např. flash disk (v systray levým myšem na ikonku zařízení a zvolím "Eject USB device" atp., tak PC vteřinku přemýšlí, pak zařízení ze seznamu odebiratelných zařízení zmizí (a pokud to byl flash disk, tak zmizí i z průzkumníka) a vše tedy vypadá, že zařízení bylo úspěšně odpojeno, akorát mi dost chybí nějaká hláška typu "Nyní je možné zařízení odpojit.".
Ta hláška se mi zobrazovala v XP, ve Vistách... ale v 7 a 8 ji už prostě nemám (a musím si dohledat, jestli zařízení ze systému opravdu už zmizelo a nebo jestli se jej Win stále pokouší odebrat). Jste na tom líp?

Sedmičky mám v práci a osmičky doma a nejsem si vědom jakýchkoliv nastavení, které by to měly znemožnit.

Díky za komentáře.

takto se chovají osekané win ce, všude jinde se hláška objeví.
hláška je česky, je to oznámení systému, není závislá na libovůli ovladače.
z toho mi furt vychází, že se nějak povedlo potunit systém, ale příčinu netuším.

k bezpečnému odebrání: všechny své flashky mám poznačené ikonou v autorun.inf a normální správce souborů tuto ikonu na liště disků zobrazuje (salamander, free commander). když dám na liště pravým myšem "vysunout", ikona flashky zmizí, takže jsem v obraze i bez bubliny v systrany.

funkci autorun mám zakázanou na všech spravovaných pc už asi 10 let. "ff" klasika:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

..zakáže nabízet aplikace k zařízení podle obsahu (autoplay) i vykonávat spustitelné funkce open/shell ze souboru autorun.inf

jinak systém autorun,inf vidí a pokud je v něm label nebo odkaz na ikonu, zobrazí je:

[AutoRun]
icon=\ikony\xporter.ico
label=Hiren's BootFlash

[http://pc.poradna.net/file/view/14746-usb-vysunout  -png][http://pc.poradna.net/file/view/14747-odebrat-usb-  jpg]

moas: řešení si pro jistotu zapíšu, kdyby se někomu samo vyply zobrazovací bubliny, tak ať ví.

Vyřešeno.

HKEY_CURRENT_USER >> Software >> Microsoft >> Windows >> Current Version >> Explorer >> Advanced >> EnableBalloonTips nastavit na 2 (měl jsem 0).

Restartovat explorer.

Ten záznam v registru vypíná komplet balloon tips - nejsem si vědom, že bych to kdy vypínal, každopádně uvidíme, jak moc mě bude teď Win obtěžovat s balónama. Zafungovalo to na W7, předpokládám sukces i na W8.

tak jsem to našel sám:

You can follow this step

Press keyboard "win + R"
Type "regedit"
Search the value "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Notification\Settings\Microsoft.Explorer.Notification.{...}"
If you REG_DWORD 0x00000001(0) set "0" you can double click on value. Set the value data to "1"
Click "OK"

Press keyboard "win + R"
Type "regedit"
Search the value "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Notification\Settings\Microsoft.Explorer.Notification.{...}"
If you REG_DWORD 0x00000001(0) set "0" you can double click on value. Set the value data to "1"
Click "OK"

Ďakujem už mi to Windows 10 Pro (x64) po viac ako 6 mesiacoch opäť funguje:

[odstranit.jpg]

Po aprílovej kumulativnej aktualizacii Windows Update mi to opäť vypol a prestala sa zobrazovať potvrdzujúca hláška. Musel som to opäť v registroch nastaviť - tak ako tu bolo odporúčané:

Press keyboard "win + R"
Type "regedit"
Search the value "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Notification\Settings\Microsoft.Explorer.Notification.{...}"
If you REG_DWORD 0x00000001(0) set "0" you can double click on value. Set the value data to "1"
Click "OK"

a po reštarte PC sa potvrdzujúca hláška začala zobrazovať. Takže to bude treba asi každý mesiac nastavovať.