Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android anketa

Mam novy Android mobil a chcel by som sa pytat na otazky k tejto teme. Dolezite je pre mna aby majitelia mobilov boli aj pokrocilejsi uzivatelia PC - Windows. Za tymto ucelom je tato anketa. Nezaujima ma pomer uzivatelov s roznymi OS, potrebujem poznat pocet, takze otazky su tomu prisposobene.

Mozete pridat do komentara presny typ mobilu a verziu OS a pripadne aj ci a kolko externych aplikacii pouzivate (nie hier, len aplikacii ktore ste si stiahli).

Piste tu a hlasujte prosim len ak mate Android mobil, ine prispevky len znizia prehladnost temy a presnost ankety.

K otazkam doplnim ze "vykonnejsi mobil" moze byt aj starsi mobil ktory ma vyssi vykon a bol vlajkovou lodou v rokoch 2012 a 2013. "Stredna trieda" je mobil ktory nebol vlajkovou lodou alebo nou bol pred rokom 2012. "Nizsia trieda" je mobil ktory ma mensi displej, rozlisenie a vykon ale stale ma OS Android. Nie je lahke rozlisit strednu a nizku triedu, ale to nie je tak podstatne, hlasujte za volbu kde si myslite ze vas mobil patri.

Dakujem.

Anketa zmysel ma, spresnim to neskor a uhlopriecka je tam len informativne, vacsinou plati ze vyssia trieda ma vacsiu, ale aj to je pre mna dolezite, aj ked to uz menej.

Tato anketa je pre mna a moze posluzit aj inym, nema to byt nejaka reprezentativna anketa, zaujima ma kolko ludi ma rozne triedy Android mobilov z isteho konkretneho dovodu. :-)

Dakujem vsetkym za zapojenie sa do ankety. Objasnim jej vyznam pre mna. Ako som uz pisal, mam novy smartphone a budem mat otazky ktore sa budu tykat OS Android a chcel som vediet ci je tu dostatok majitelov mobilov s tymto OS. Myslim ze to bude stacit, takze cakajte otazky v sekcii Mobily...

Samozrejme, niektore aj poznam, ale je ich velmi vela, niektore su platene a instalovat desiatky aplikacii len na skusku a fragmentovat pamat tiez nie je idealne. Prave preto som spustil tuto anketu, ak je to vela uzivatelov, napr. otazkou moze byt "najlepsi video prehravac - napiste aky pouzivate, jeho vyhody..." podla toho si viem vyskusat mozno 2-3 naj a vybrat si ten naj. Tiez mam specificke poziadavky, ktore mozem napisat a ti ktori pouzivaju danu aplikaciu vedia hned napisat ci a ktora aplikacia tej poziadavke vyhovuje alebo nie. Ak by som to mal zistovat sam, stahovanie, instalacia a testovanie vsetkych aplikacii by mi zabrali aj niekolko hodin, ak sa spytam, je to par minut, aj pre odpovedajuceho a navyse to moze pomoct aj dalsim.

Napr. na PC som si tie naj programy testoval, pomerne dlho, dlho som ich prisposoboval a teraz v tom mam jasno, mam oblubene programy bez ktorych si neviem predstavit zivot, vlastne aj tieto programy mozem pouzit pri hladani aplikacii pre mobil a prave preto ze toto je pocitacova poradna, tak mi pomoze aj uzivatelia poznaju aj PC programy aj Android aplikacie.

Taky mám pocit, že to funguje od Jelly Beanu nějak jinak. Měl jsem kartu v HTC Sensationu s 4.0.3 a z ní ve speciální složce nastavenou vyzváněcí melodii. Po koupi Galaxy S4 jsem nic nemazal, jenom jsem do něj dal tu kartu včetně všech souborů a vyzvánění jsem si nemohl vybrat. Problém vyřešila až aplikace.

TouchWiz to neumí vybrat standardně? Ta jejich nadstavba je opravdu totálně na h*vno. Hlavně, že mají kraviny, že tě sleduje kamera a přitom si nemůžeš vybrat vlastní melodii. To Sense je trochu jiná liga (4+ a 5 pro rýpali).

X a X+ se liší jen ve verzi Tegry (T30 vs. T33), X+ má větší baterii (1800 vs. 2100 mAh) a větší paměť (32 vs. 64 GB). No ke vší smůle se One X+ nedělá v bílé verzi - ta by se mi strašně líbila. Zpracování je jinak na špičkové úrovni a nedá se s plastovýma hračkama od Samsungu srovnávat.

Telefon celkově super, ale Tegru v mobilu už nechci. Nvidie je to stejná v mobilech jako na PC - marketing naprosto super, reklamy a sliby všude a ve výsledku je to hřející sh*t, kde se některé hry sekají a telefon se rozpálí tak, že na něm nejde udržet ruka. Qualcomm je úplně někde jinde.

Nexus je o něco větší zařízení, tam se to teplo rozloží. Navíc v tom One X+ je Tegra 3 T33, která má o něco větší frekvenci a nejspíše i více topí. Mě naštvalo třeba Real Racing 3 nebo i N.O.V.A. 3 nebyla úplně plynulá. Snapdragon S4 Pro přitom vše vpohodě.

Mám ještě tablet s Tegrou 3 na nižší frekvenci a tam to bylo s hrama ještě horší. Už nikdy více. Měl jsem v ruce HTC One se Snapáčem 600 či S4 a je to prostě někde jinde.

Podle mne tato anket nevypovídá o ničem. Na příruční volání stačí telefon za 300,- Telefon se systémem je hračka která umí vše a každý chce tu nejlepší na kterou finančně dosáhne.To se týká i pravidelného kupování nejnovějších a nejvymakanějších modelů. .

Myslim ze anketa zbytocna nebola. Takto viem ze je tu dostatok uzivatelov s Androidom - a uzivatelov tu poznam a radsej sa budem pytat tu ako na nejakom pochybnom neznamom Android fore. Navyse opat opakujem ze budem potrebovat ludi ktori sa vyznaju v PC a maju aj Android mobil.

Já si dokonce troufám tvrdit, že velká část uživatelů smartphonů by se bez jejich funkcí obešla a tomu zbytku by stačil chytrý low-end.
Sám to vidím u sebe. Mám Galaxy S4, používám ho velmi aktivně, ale kdybych si odpustil hry a náročné aplikace, tak volání, SMS, chat, navigaci a podobné funkce zvládá i můj druhý telefon, ZTE Blade.

Začínal jsem na Symbianu, přidal Windows a byl jsem mezi prvními kteří měli Android. Jediný problém který kdysi byl byla malá RAM kterou jsem u Desire rozšířil po rootu a bylo po problému. Jediné co se za celou dobu změnilo byla rychlost při vrtění ikonami. Filmy to přehrává stále stejně bezpečně bez ohledu na počet jáder. Luxusní foťáky, který mají dnešní telefony jsou mimo diskuzi.
Nenapadá mě co by můj bastl neuměl a nestalo se mi, že by mě zklamal. Neznám program, který bych potřeboval a on nebyl.

Napiš konkrétně v čem je Android tak příšerný bastl.

Henessy SOUHLAS!

Jsem tu taky parkrat psal, ze Android je bastl, ale ted jsem nahodil na svuj zastaraly ARMv6 ZTE BLADE Android 4.2.2 JB a nestacim zirat. Rychly, pametove mnohem skromnejsi nez Android 2.3.7, opravdu ziral jsem na to, jak blazen. Android urazil poradny kus cesty a lidi tu placaj protoze neznaj, stejne jako jsem jeste pred tydnem neznal ja.

Napiš konkrétně v čem je Android tak příšerný bastl.

- v sprave pameti, neskutecna tragedie.
- v hroznem plytvani vykonem (lvi podil ma na tom ze vsechno je jen priohnuta java)
- v neskutecnem mrdniku v marketu, a kazdym "vylepsenim" to jen zhorsuji
- v nesmyslnych zmenach v ruznych verzich (priklad - v JellyBeans nemuze aplikace prepnout do airplane, v cemkoliv pred JB to mozne je)
- v spouste nedodelku, ruznych chyb (od 4.1 je to lepsi ale porad se toho najde spousta)

Hele ja prosel taky od dumbfounu pres symbiany az po android - a ten mam od 1.6 na Sapphire/Magic (= vlastne G1 bez klavesnice) az po 4.11/4.2... A s kazdym novym telefonem je to obri skok - Magic jel na 528MHz a 192MB RAM, ted mam 1,4GHz dvojjadro s 512MB, rozdil peklo-dudy (ale uzil bych aspon 1GB RAM). Proste se musi nedostatky systemu prebit syrovym vykonem, pak to jede trochu rozumne. Vem si s jakymi srandaprocesory a RAM jel treba symbian. V krabicce s androidem mas X.nasobek vseho, ale blba aplikace na SMS/MMS ti bude lagovat nez se ji uraci spustit. A treba aplikace SMS Jizdenka dokaze komplet odstrelit oznameni (platilo kdysi, uz davno nepouzivam - mozna uz to nezlobi)

Zas ale - nemenil bych, pres to vse neb jak pises - co na to potrebuji, to sezenu. Vyhovuje mi ta volnost, ne svazanost jak u iOS (desne neco).

v sprave pameti, neskutecna tragedie

uzasne zlepseno v Androidu 4.2

v hroznem plytvani vykonem (lvi podil ma na tom ze vsechno je jen priohnuta java)

Jiste, ale kdyz mrknes na Windows Phone, tak ten ma nativni aplikace, ale ze by to bylo o tolik lepsi? Pocitej s tim, ze Firefox OS bude jeste horsi, jejich webovy aplikace to bude zuzo. Verim v tomhle Ubuntu Touch, ze tam az budou nativni aplikace, tak to bude nekde jinde.

v neskutecnem mrdniku v marketu, a kazdym "vylepsenim" to jen zhorsuji

Market neni zrovna podstatnej, ale jiste slovo mrdnik ho vystihuje presne.

podla mna ma pravdu. taky Galaxy S3 ma ovela vykonnejsi HW ako iPhone 4S a ked si pozries benchmarky, tak S3 je rado, ze o trochu poraza iPhone. Pusti si napriklad Asphalt 7 na iPhone a na S3 a uvidis na ktorom to bude sekat. Napoviem, iPhone to nebude. Android telefony maju ale navrch v inych veciach.