Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ktory programovaci jazyk si vybrat ?

ahoj,
uz dlho premyslam, ze sa zacnem ucit programovat v nejakom jazyku. ale neviem v akom.

vyber nechcem podmienit, tomu co je v sucasnosti najpopularnejsie a s cim najviac zarobim. napr. trend je asi vo webovych aplikaciach, mobilnych aplikaciach, web strankach.

je by som chcel nieco uzitocne, flexibilne, vsestranne, vsemocne... nemusit to byt naviazane na internet.

na obtiaznosti nezalezi.
Zmena kategórie, pôvodne: Programovanie (los)

ja som sa ale nepytal na cenu. je to offtopic v tvojom pripade, ze mi to chces nanutit a nechces odpovedat na to co som sa pytal

takto sa straca cas. a nech je ako chce, ty nemozes vediet moju financnu situaciu. tak to uz neries ok ? (pokial mi chces ozaj odpovedat k veci a nie sa hadat o hovadinach)

To utrpení ještě pokračuje?!

Předpisatel byl moc decentní, takže na plnou hubu: "Nezákonné jednání se nepodporuje!" "Warez si řešte někde jinde!"

Na jazyku prakticky nezáleží.

Dotaz zodpovězen. Po tomto utrpení je asi všem okolo jasné, že nezvládnete ani tu obyčejnou klasiku: "Ahoj, Světe!"

ak chces robit veci na linux, tak sa na Visual Studio vykasli. Na multiplatformove veci mas asi najlepsie pouzit Javu. IDE si uz vyber podla seba, ale Eclipse je "pain in the ass". A ak chces kodit pre Mac (nativne nie v jave), tak si budes musiet zohnat macbook alebo ine apple zariadenie s OS X a don XCode (je free) a naucit sa Objective-C.

karel: dik, precital som to cele a dava to zmysel urcite. dobry clanok. takto nejako systematicky som si predstavoval odpoved, ze tu dostanem ale som nedostal. da sa to... a mohli sme si vsetci usetrit kopu casu.

ms: nikto tu nenapisal slovo warez az ty. zase plati podla seba, sudim teba. preco ta to hned napadlo a preco sa tu rozkrikujes ? ze ti to tak velmi vadi, lebo ty warez pouzivas sam a tu sa hras na Mr. LegitGuy ?
ked chces flamovat, tak urcite nie tu. zbytocne tu viris vodu a odklanas pozornost neziaducim smerom. a nemozes byt prave o mne tak velmi presvedceny a zaujaty, lebo na to nemas dokazy a je to naprosto irelevantne z tych par slov co som napisal. tak sa ukludni.

ak som to pochopil spravne, ze bezkonkurencne IDE je bez debaty Microsoft Visiual Studio 2012 pre jazyky C, C++, C# .... ; tak preco mi stale vyskakuje konflikt, ze MVS2012 je zamerane len na windows, cize nemoze byt az take dobre, ked sa v tom nedaju nakodit veci aj pre linux ?

co potom pouzivaju ludia, ak chcu na jeden krat napisat svoj program kompatibilny aj pre win a aj pre linux ? (ak sa to neda v tom najlepsom co existuje a to je mvs2012)

zaregistroval som sa ne tento kurz:

https://www.coursera.org/course/programming1

od zajtra.

ako je v popise napisane, isiel som si stiahnut toho pythona. ale je tam vela download moznosti. stiahol som a nainstaloval toto: (zvyraznene)

http://prntscr.com/1lyrqb

ten visual debug nieco som nestiahol. mam ? a ani tych "(sig)" som sa nedotkol. mam ?

po instalacii, som to chcel ist kuknut, ze jak to vypada, a tak som pouzil toto .exe

http://prntscr.com/1lyrzm

, ale otvorilo sa mi len taketo blbe okno:

http://prntscr.com/1lys4p

ma to tak byt ? to je cely pyton ?

Pozri nieje jazyk ktorý by ti skúsený programátor poradil

dám ti len príklad a ty si vyber

jazyk java midlet pascal

program Testas;

var textFieldA,textFieldB,textFieldC: integer;
cmdNext : command;
cmdQuit : command;
a, b, c : integer;
D, x1, x2 : real;

function RealToString(r:real): string;
var s: string;
begin
s := IntegerToString(Trunc(r));
s := s + '.' + IntegerToString(Trunc((r-Trunc(r))*1000));
RealToString := s;
end;

begin
// switch to form mode from default canvas mode
ShowForm;

// add a text field to the form
textFieldA := FormAddTextField('Iveskite a', '', 20, TF_NUMERIC);
textFieldB := FormAddTextField('Iveskite b', '', 20, TF_NUMERIC);
textFieldC := FormAddTextField('Iveskite c', '', 20, TF_NUMERIC);

// create a command (button)
cmdNext := CreateCommand('Go!', CM_OK, 1);
AddCommand(cmdNext);

// wait until the user clickes on Go! command
repeat until GetClickedCommand = cmdNext;

// retrieve values
a:= StringToInteger(FormGetText(textFieldA));
b:= StringToInteger(FormGetText(textFieldB));
c:= StringToInteger(FormGetText(textFieldC));

// switch back to canvas mode and draw the text
ShowCanvas;

D := Sqr(b)- 4*a*c;
if D > 0 then begin
x1 := (-b - Sqrt(D)) / (2*a);
x2 := (-b + Sqrt(D)) / (2*a);
DrawText('D = ' + RealToString(D), 0, 0);
DrawText('x1 = ' + RealToString(x1), 0, 10);
DrawText('x2 = ' + RealToString(x2), 0, 20);
Repaint;
end;
if D < 0 then DrawText('Neigiamas D',0,0);

// create a quit command
cmdQuit := CreateCommand('Quit', CM_EXIT, 1);
AddCommand(cmdQuit);
repeat until GetClickedCommand = cmdQuit;
end.

jazyk pascal

program Testas;
var a, b, c : integer;
D, x1, x2 : real;
begin
WriteLn('Iveskite a, b, c');
ReadLn(a);
ReadLn(b);
ReadLn(c);
D := Sqr(b)- 4*a*c;
if D > 0 then
x1 := (-b - Sqrt(D)) / (2*a);
x2 := (-b + Sqrt(D)) / (2*a);
WriteLn('D = ', D:2:3);
WriteLn('x1 = ', x1:2:3);
WriteLn('x2 = ', x2:2:3);
if D < 0 then
WriteLn('Neigiamas D');
ReadLn;
end.

jazyk basic

rem Testas
dim a,b,c:int
dim d,x1,x2:real
print "Inveskite";:input a;:input b;:input c;
d=Sqr(b)- 4*a*c
if D > 0 then begin
x1 := (-b - Sqrt(D)) / (2*a);
x2 := (-b + Sqrt(D)) / (2*a);
print " D = "; d
print "x1 = "; x1
print "x2 = "; x2
endif
if D < 0 then print "Neigiamas D");
pause