Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmeranie priepustnosti siete....

Caute, ako a akym nastrojom by som mohol zmerat priepustnost siete (traffic?), ide mi o to, ci sa nahadou nestracaju pakety, ci siet nie je zahltena a tak...jedna sa o klasicky 100 Mbitovy ethernet, kde je 100 kompov a 5 serverov...Servery na win2003 a kompy na winxp pro....dakujem!

cize stratovost zmeriam tak, ze na danej stanici zadam napr. ping -t -l 1472 192.168.1.1?, to sa bude tykat len tej danej stanice, ze? to nie je ohladom celej siete...nejaky sposob ako by som zistil funkcnost(myslim priepustnost alebo stratovost) celej siete asi neexistuje, ci ano?

Na nějaký stroj (s webovým serverem) si nainstaluješ program cacti download_cacti.php a z něho si můžeš monitorovat třeba ty pingy nebo přes protokol snmp ze serverů a switchů vyčítat traffic jejich síťových rozhraní. Je to mnohem přítulnější a flexibilnější systém než starý dobrý mrtg.
Výsledky ti ukazuje v grafech ve webovém prohlíži.
Pokud chceš vyčítat ten traffic přes snmp, tak ti na strojích, které chceš monitorovat musí běžet snmp server. To ale nevím, jak to zprovoznit na Win serverech, na to se ptej jiných.
A stejně tak switche musíš mít "menežovatelné" s podporou snmp.
Jestli jsi měl na mysli spíše nějaké zátěžové testy, tak to nemohu sloužit.
A rozhodně se toho neboj. Není to nic těžkého.

Jo ještě jsem si vzpoměl... V cacti už je přednastavená šablona na ping, ale mnohem lepší je si stáhnout (zagoogluj) šablonu grafu "Advanced ping". To provede 20 pingů za sebou a do jednoho grafu to zobrazuje průměrnou dobu odezvy, "rozptyl" dob odezvy a případnou ztrátovost. Myslím, že se tomu taky říká "smoke ping". Výborná věc!