Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Tvrde porusovani pravidel na "poradna.net"

-Uz nakou dobu jsem si vsiml porusovani pravidel na "PROFESIONALNI" poradne.
-Chodim sem jako navstevnik v mem volnem case, ale vsimam si vic a vic ze se tu hodne zacinaji lidi urazet a to i "MOD" kteri pouzivaji ponizovaci metody a hrube sproste slova, aniz by za to nesli zodpovednost.

- Nazyvat nekoho "KOKOTEM" nebo "PEDOFILEM" uz me dostalo.
- Vim ze nejsem a nikdy nebudu prinosem pro poradnu, ale trochu respektu na "pro." strankach si zaslouzi kazdy.

VIZ. obrazek

za chvíli to tady zamknu. (touchwood)

No, Mif má občas hodně blbej den a zrovna jsi to pocítil. Ano, občas to přehání a často si to sám po sobě smaže.
A není to PROFESIONÁLNÍ poradna, ale čistě AMATÉRSKÁ. Nikdo tu za to nebere prachy a nikdo tu za to neplatí.
Profesionální poradna je zde.

To je subjektivny pohlad, z hladiska cisel ide poradna stale hore. Medzirocny narast navstevnosti je na urovni 30-40%, takze ako ekonom amater musis uznat, ze toto nemozeme povazovat za "dole vodou".
Ludia pribudaju, nespokojenci sa vzdy ozvu skor ako spokojenci a kedze ludi pribuda, pribuda aj hlasov "proti" poradne. S tym sa bohuzial neda nic robit, neda sa vyhoviet 100% ludom.
Nicmenej toto konkretne vlakno ma svoje opodstatnenie aj ked zatial nan nemame ziadne riesenie.

Aby som pravdu povedal, tak asi pred pol rokom tu bola úplne iná úroveň. Nejde o to, že by sa na slušne položenú otázku reagovalo zle, ale bolo zvykom, že na nejakú blbosť sa nereagovalo tak agresívne (zlý výraz ja viem - skôr podráždene? Ani to nie, proste to nejde pomenovať). Ja napríklad mám skvelú skúsenosť s poradňou. Na všetky moje otázky bolo odpovedané slušne (áno, položil som ich slušne a napísal všetko čo bolo treba) a boli aj vyriešené (okrem jednej, ale tá bola nevyriešiteľná - ako som zistil WD green sa nedá prepnúť na stálych 7200rpm), ale aj tak mám pocit, že úroveň je nižšia - nie čo sa týka profesionality alebo užitočnosti rád, ale prejavu - nie osobne ku mne, ako som písal, vždy som dostal slušnú odpoveď, ale k ostatným. Ja viem, že väčšina je oprávnených, ale šlo by to aj menej ofenzívne. Napr. namiesto "To ťa mamička malého pustila na hlavičku?" sa dá použiť "To je blbo položená otázka". Nerobia to všetci, to nie. Menšina. Ale je to cítiť, že okruh ľudí čo idú hneď ofenzívne narastá. Osobne si nemyslím, že MIF je zlý človek, alebo niekto agresívny, proste je to povaha. Každý sme nejaký. Sú skupiny ľudí: Sangvinici, Melancholici, Flegmatici a Cholerici. Dve protichodné skupiny sú Flegmatici a Cholerici. Zatiaľ čo tých prvých nerozhádže ani ručný granát, tak u druhej skupiny stačí šustnutie lístka a už vyletia.

EDIT: Čísla sú objektívne, ale subjektívny pocit nezmeníš. Mám pocit, že sa to zase pomaly zvrháva na úroveň zive.

Ahoj, neznam te. Delsi dobu sem nechodim, jen se 1x za mesic podivam ze zajimavosti, jak se to vyvinulo. No a vyviji se to cim dal lip:) a jsem rad, ze jsem sem zrovna vlezl. Takze asi tady budes novej, ale to urazeni, zesmesnovani a ponizovani BFU je tady na dennim poradku a je to takovy kolorit zdejsi poradny. Takze to neni nic novy a pokud sis to vsiml az ted, tak ses tady novej nebo´s to driv prehlizel.

To, ze mezi zdejsimi adminy mody a nevim co jeste jsou hovada, ponizujici obycejne BFU uz pisu delsi dobu. Byl jsem samozrejme za blba a za reci jsem dostal ban. Dej si pozor, abys ban nedostal taky:), prisel bys o moznost, aby te zdejsi chytrolini nazyvali kokoty apod.:) Je to hned. Znelibis se tem zdejsim pomatencum, kteri si tady na jejich pisecku hraji na panabohy a mas ban ani nevis jak. Oni ale muzou urazet, napadat, zesmesnovat navstevniky jak se jim zlibi. Kdyz se proti tomu ozves a zastanes se nejakyho BFU, tak se okamzite jako vosy na tebe sesypou dalsi modove a admini a podporuji ty, co ti nadavali - tzn. mody a adminy atd.

Tohle nikdy nebude PRO poradna hlavne proto, protoze ji vzdycky budou srazet prave lide z vlastni staje. Lide, kteri potencionalni zakazniky tituluji dementy, kokoty atd. Oplyva tim zejmena mif, brtnik, karel obcas tacud, prasak a dalsi. Pritom par lidi odtud opravdu sve praci rozumi, zabiji to ale prave svym nadrazenym chovanim. Mysli si, ze IT prace je pupek sveta a oni jsou neco vic. Samozrejme to poprou, ale vidis to sam z jejich chovani.

Netusim jestli si to prectes, protoze to asi smaznou, ale i kdyby ne, tak jsem rad, ze nejsem sam, kdo se nebal ozvat a kdo si vsima toho, kdyz jsou ostatni admini teto poradny slepi a drzi basu s hovady, ze chovani par techto individui dela spatny obraz cele poradne. Nerd nerdem zustane.

PRO poradna je na adrese it.poradna.net, kde ti urcite nikto nadavat nebude. Nicmenej bany sa udeluju aj tam.
Kazdy kto dostane ban moze napisat na info@poradna.net, kde ja posudim, ci bol ban udeleny opravnene. Nemam problem ban zrusit pokial nadobudnem dojem, ze sa tak stalo unahlene a pomerne casto to aj robim.
Na pochopenie druhej strany ti odporuvam zalozit si vlastnu poradnu a pokusit sa vychadzat s co najvacsim percentom navstevnikov. Good luck.

-Radek Ban- Ono je to chovani spise smutne, poradnu mam rad protoze pracuji jen jako technik bez (VS) a da se tu prinaucit dost veci i z jinaci vetve, coz se mi libi a melo by to takle fungovat.Jenze buhuzel, jsou tu i takovy, co misto aby se drzeli vlakna a otazky tazatele reaguji jen odpovedi navstevniku, ktere nekdy presahuji hranice pravidel poradny.(viz vise) To ze se nekdo neumi chovat je jeho osobni problem a mel by se stim vyporadat sam, jde mi o to ze "BAN" za porusovani pravidel by mel dostat kazdy bez ohledu ci je "MOD" nebo ne.
-Nechutny prispevek byl vymazany, tim je to pro me uzavrene.

Mif je Mif a kto s nim nemal konflikt nech zdvihne ruku. Sakra nikto:-).
Odporucam ignorovat, dobra sprava je, ze Mif vybuchuje ako Vezuv, cize len z casu na cas a potom mava dobre obdobia, takze zabudnime na to a podme si opat raz uzivat medziobdobie.

IMHO moderátor by měl mít nervy jak lodní lana a ještě s koeficientem bezpečnosti 10x. Jinak nemá dělat moderátora, to se na mně nezlobte. To vrhá pak špatný pohled na všechny, kteří děláte hromadu dobré práce ve svém volnu. Stejně tak odpovědi "hledej googlem" a někdy začátečníky urážející vtípky jednoho nejmenovaného moda též nejsou vhodné. Jinak přeji všem právě ty pevné nervy.

Aj moderator je len clovek. Nevyzaduj od neho vlastnosti supermana.

Ale tiez, ludia su lenive hovada (vacsina BFU), ktori bud nechcu, alebo niesu schopni samostatneho jednania, myslenia a normalneho popisu svojho problemu. Akekolvek nabadanie na samostatnu cinnost beru priam ako urazku a chcu vsetko dopodrobna rozpisane pod nos. Akoze, sa vyseriem tak lenivemu hovadu pomahat, co nepreukaze ani stipku spoluprace a samostatnosti. Obzvlast v pripade problemu, ktory je niekolko rokov vseobecne znamy, a na nete rieseny v 10 moznych jazykoch, vratane CZ a SK.

To sa potom necuduj ze posielame ludi googlit, dookola pisat rovnake veci fakt nikoho nebavi.

Clovek co sa montuje do PC ma tiez o tom nieco aj vediet, ziadne take, ze doteraz to nerobil. A mysli si, ze za polhodiny si preinstaluje OS a pritom ani nevie, co je to ovladac.

Takze sa nediv, ked raz za cas dakoho posleme do prdele, alebo su na jeho adresu pisane vtipky.

Mně je to jasné, já se tomu vůbec nedivím.
Vtípky a posílání do prdele si můžeme dovolit my, prostý plebs, moderátor zastupující zdejší organizaci by neměl. Měl by být skutečně poloviční superman a pokud má svrbění jazyka a chuť posílat tazatele do prdele, měl by raději si dát panáka a na takový příspěvek neodpovídat, poslat ho do krajních mezí můžeme opět jen my, kteří reprezentujeme jen sami sebe. :-)

Neviem preco stale beries moderatora ako polo-supermana (ako pises)...je to fakt len clovek so svojimi + aj -.
Ma tu udrzovat poriadok, nervy vsak mozu rachnut aj jemu. Kazdy clovek si radsej ulavi a dostane to zo seba, ako drzat nervozitu vnutri a mat z toho zaludocne vredy.

Tunajsi modi a ini pokrocili uzivatelia si z BFU robia srandu este velmi jemnym sposobom. Ak si dakedy narazil na niektore moje prispevky tak vies ako dokazem cloveka zdrbat. Nechvalim sa tym, som proste taky. Neznasam take BFU ako som popisal v predoslom prispevku. Robil by som to pravidelne, ale nakolko to koliduje s tunajsimi pravidlami, nemozem si to dovolit.

Takisto moze byt podobnej povahy aj moderator, obcas musi vypustit paru.

Ani já ne, tedy ne že bychom spolu byli nějak často vepři.
Občas člověk, který se celý den musí "profesionálně usmívat", musí někde vypustit páru. Což nic nemění na faktu, že nepochybně mohou být lepší metody, než s zchladit kotel na nebohém nevinném poradňákovi. Já třeba sprostě nadávám v autě určitým účastníkům provozu. :)

Osobne žiaden problém. Naopak si ho veľmi vážim, tak ako veľa ľudí odtiaľto spomeniem námatkovo pár: MIF, fleg, prasak, M-POL, redsnake, L-Core, MM, LOS, Audax, touchwood, RedMarx, VojtaCZ a kopu ľudí, ktorých len tak z hlavy nevymenujem. Nikto nemôže za svoju povahu.

EDIT: Doplnených pár mien (stále to nie je kompletné a ani nebude). NOTE: Nie je to zoradené podľa obľúbenosti. Je to zoradené absolútne náhodne.

Me spis nasere, kdyz nekomu v dobre vire poradim, a on me za to posle do prdele :) Urazeni BFU me taky celkem vytaci, proto sem chodim spis jen sporadicky, pobavit se nad tisicim prvym dotazem "cauves, mam notebook a na gamesky nestaci, poradte jak ho ocipovat"...

"cauves, mam notebook a na gamesky nestaci, poradte jak ho ocipovat"

Vidíšto, ty se nad tím bavíš, kdežto mě třeba to rozčiluje a kdybych reagoval, asi by to taky nebylo moc friendly... takže trochu chápu nakvašené reakce (jistě, neměly by být).

Aj prispevok mod-a moze iny mod zmazat, ked vybuchne z nejakeho dovodu, ten dovod vobec nemusis byt ty, tak si to tak neber. Stacilo keby si napisal niektoremu z ostatnych pritomnych modov sukromnu spravu ze ta to uraza. Ale asi tu ziaden iny vtedy nebol, alebo sa nechcel hned do toho miesat a chcel dat aj tebe moznost aby si aj ty mohol pekne stavnato zanadavat jemu, a zmaze to az potom cele naraz :-D

Inac pozrel som si to vlakno a tak sa trochu zamysli:
mif napise svoj nazor ze tam treba dat Red, ty na jeho prispevok zareagujes ze tam treba dat 10k, on napise ze ne, a ty mu napises "nejsem na tvoje pripominky zvedavy" - takze reagoval si na neho (dokonca tusim otazkou) a ked na to odpovie tak napises "nejsem na tvoje pripominky zvedavy" to moze niekoho v blbom rozpolozeni dost vytocit.

Asi sa bojis ze dostanes ban ptz som ta raz davno na hodinu usekol, ale to bolo kvoli tomu aby si nezahlcoval tam diskusiu nejakym nezmyslom a nejakymi narazkami, ptz uz som nemal naladu vtedy na vsetky te narazky reagovat. Ale ked ta niekto nazve k* tak mozes aj ty jeho nazvat k* za to nedostanes ban :) To sa len zmaze potom, ked to neni nejake spamovanie alebo neustale pisanie totalnych nezmyslov, tak sa nebanuje.

A

Vim ze nejsem a nikdy nebudu prinosem pro poradnu

to neni pravda, kazdy normalne diskutujuci je prinosom pre poradnu

-MM- Odpovidat nekomu K* protoze mi napsal K* mi nepripadne normalni, i kdyz to treba vidis jinak. Uz sem mu psal drive, ma li se mnou naky problem at mi to napise pres "POSTA" a vubec, takove veci do poradny nepatri. Kdyz se podivas poradne, psal sem ze mi jde o to, ze pravidla na poradna.net by mel dodrzovat kazdy, at je ci neni "MOD" . K tomu ze nekdo pouziva sproste slova, urazky a neumi se mezi lidmi normalne chovat, to uz at si kazdy zamete pred svym prahem sam.
PS: Ten nechutny prispevek(na hranici zakona) byl vymazany, tim to pro me konci.

Samozrejme ze by mal dodrzovat kazdy, a ak ne tak take veci sa aj mazu. Ak to zrovna niekto s mod pravami vidi. Ale napr. ja ak mi niekto napise k* tak chcem aj jemu odpisat k* a keby mi to mod hned zmazal by ma to sralo ze si nemozem aj ja na neho zanadavat :-D Ale vseobecne je snaha proste take veci tu nemat, neda sa to ustrazit na 100% ale ak sa take nieco stane napis sukromnu spravu nejakemu pritomnemu modovi. Ale ne kazdu prkotinu 100 sprav denne citat nebudem, ale ak ti niekto nadava do K* tak kludne mozes napisat niektoremu modovi, to sa maze vzdy, nezavisle na tom kto nadaval.

MM ty ses rapl, nemyslim to ve zlym. Nevim jak je to po slovensky. Mas horucu krv:)? Ja to mam stejne, ale nikoho neurazim, dokud me nezacne nadvat nebo urazet on. Tim spis by si meli moderatori, nejen mif, zametat pred svym prahem a do deseti pocitat nez neco vypusti z huby nebo prestat delat moderatory, protoze tim hazou spatny svetlo na celou poradnu jako tym, at se ti to libi nebo ne. A ja treba ban dostal asi za to, ze jsem nekomu nadal (asi 100x slusnej, nez mif), vlastne ani nevim za co a ani po tom nepatram. Hlavne ja nikoho jako prvni nenapadal. Jen jsem se pokazdy branil nebo jsem branil BFU, ktery jsem v zivote nevidel, jen je tady potkal tak, jako treba ty. Ja na ban seru, ale Cocochanel nebo jak se to pise, muze mit duvody k obavam. Podivej se na to nezaujate, pokud to dokazes.

Ale souhlasim s kubikem. Moderatori admini a dalsi, reprezentuji poradnu, a na 100% u nich plati tohle, co napsal kubik. A presto nejede vlak. Uplne mimo, mne tady prijdou ty komentare co mifa haji a melou pi.oviny o nejakym upousteni pary. Pokud to nekdo nezvlada (je jedno, jestli mif nebo paf nebo cyp), nema to delat. Paru at upousti doma na hajzliku.

Wiki: Moderátor (profese) – (z ital. moderato = mírně) – ten, kdo řídí (mírní) diskusi nebo soutěž, aby neopustila rámec tématu, pravidel či slušnosti.

Pokud je moderator hulvat, neni moderatorem, alebrz debilem. Howgh.

Ja si zas myslim ze neexistuje clovek ktory nikdy nevybuchne. To by tu nemal byt potom nikto mod? Modi su doleziti inac by to tu vypadalo 100x horsie.
Jaky by bol rozdiel v tom keby mif nebol mod, myslis ze by nenapisal stejnu vec? Normalne prispevky pise za seba, ne za poradnu. Ked mod pise v mene poradne tak to vypada takto (MM..).

Určitě musíte mít něco jako moderátorskou sekci. Dělal jsem (dělám) moderátora jinde. Myslím, že z hlediska uživatelů jsou tam všichni modi velmi slušní, nikdy je nic nenaštve. V zákulisí, což je sekce Moderátoři, kterou běžný návštěvník nevidí, se nachází 11 568 příspěvků. Přes jedenáct tisíc! Část z toho je archivovaný nepořádek, část pokusy a rozepsané články. Velkou část tvoří řešení chování uživatelů. Občas někomu ujedou nervy, takže přesně takový příspěvek by tam přidal, jenom mířený ne "ty jseš k*", ale "ten X je k*".

Co mate vsetci s tym moderatorom? Moderator (mimochodom clovek, nie bozska, nikdy nechybujuca, bytost...dajte si to doporiadku) by mal kontrolovat poriadok na fore (a ze sa to deje!), ale preco by nemohol za seba reagovat na niektoru otazku?! Castokrat po rozkliknuti otazky najdem jedinu normalnu odpoved prave od niektoreho z moderatorov Mif\Karel\MM\Touchwood... . To akoze nemaju radit, ostat neosobny a iba editovat nadpisy?

Asi áno, ale existuje sloboda slova, sloboda prejavu, i keď táto poradňa má jasne stanovené pravidlá:

Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo vymazať alebo upraviť príspevky:

vulgárne, rasistické alebo inak urážajúce,

Proste každý človek zodpovedá za svoje činy a výroky sám. Ak sa to niekomu nepáči nemusí to akceptovať, nemusí si daného človeka vážiť, nemusí s ním súhlasiť, ale to je asi tak všetko, čo sa s tým dá v klamlivej anonymite internetu urobiť. :-)

-PME-

Ak sa to niekomu nepáči nemusí to akceptovať, nemusí si daného človeka vážiť, nemusí s ním súhlasiť, ale to je asi tak všetko

- Takze mi chces povedat, ked ti napisem "ty pedofil zasrany, ojeb si to dieta co mas na obrazku, kokot vyjebany" ti to podele teba pripadne normalne, ? Co uz vam vsem svitory ale bo co?
PS: Omlouvam se ci sem to pochopil onako inac.

Ty si môj príspevok vôbec nepochopil... Nepripadá mi to normálne !!! Neobhajujem sprosté vyjadrovanie sa, ale ak to napíšeš na moju osobu, čo si asi o
Tebe pomyslím? Skús hádať? Myslíš, že Ťa pôjdem žalovať, nechať zmrzačiť ukraincami, alebo čo?

Môžem si akurát pomyslieť svoje, nesúhlasiť s Tebou, neakceptovať, nereagovať na Teba a to je asi tak všetko...

P.S. môžem sa ešte uraziť a na poradňu už nepáchnúť, ale mňa len tak hocikto neurazí... :-)

Rozhodne najlepsia odpoved v tomto vlakne.
Jednoznacne si naznacil, ze su aj ine dolezite problemy v zivote.

Add Mif: (ako som uz pisal) "Za jeden "vybuch" zabudate na tisicky dobrych rad a hodiny obetovane v Poradni pre cudzich ludi"
Okrem toho Mif pisal len odpoved ako bezny prispievatel, teda nevykonaval ziadnu Moderatorsku cinnost. Tak preco kritika Poradne a Modov?
green4, 15.07.2013 18:33 To akoze nemaju radit, ostat neosobny a iba editovat nadpisy?

Add CoCoChanel: Absulutne nesuhlasim, aby sa v Poradni nadavalo a urazalo, to mas pravdu.
Ale myslis, ze Tvoj spor s Mif-om zaujima tisice navstevnikov Poradne?
To si (ako registrovany) nemohol riesit cez "sukromnu zpravu", alebo cez SZ poziadat Admina o riesenie?

Tymto verejnym hanenim si "nepridal" na cti mojej oblubenej a najlepsej československej Poradni, co som neni rad. Urazene EGO je zly radca.

-Pego- Nebud takovy zaujaty, nikde jsem nenapsal "MIF" a na zadenho "admin" nebo "radce" jsem neukazoval!!!!
-Precti si to jeste jednou, nebo spise trikrat a mozna si vsimnes ze se psal "AT JSOU VSICHNI TRESTANi STEJNYM METREM"
zbytek uz je jen co jsis domyslel ty sam!!!!'
-PS: nejde jen jen o "JEDEN" pripad a ani "JEDNU" osobu.
-POUKAZOVAL JSEM NA PORUSOVANI PRAVIDEl" a ne na nakou fizickou osobu.

o bože.. Já toho Mifa fakt chápu.

Opět jsi nic nepochopil. Kromě toho, že jsi urazil Greena (postavil jsi jej na roveň řitnímu alpinistovi), tak stále nechápeš, že prvotní problém je v tobě.

edit: místo toho, aby ses snažil celou tuhle trapnou patálii nechat co nejdříve vyšumět, tak se v tom ještě nimráš jak klacíkem v hovně (a ještě se divíš, že to smrdí čím dál tím víc).

- Jde zcela o neco jineho, zacal bych kdybys my ukazal kde sem jen jednou psal neco o "MIF"
- Chapu ze ste na poradne radku let spolu, tak mi pripadne naturalni ze se ho vzdy zastanes at jde o cokoliv, ale to nikoho neopravnuje urazet lidi sprostimy a nechutnymy narazky.

ses moderator tak toto tema zavri a je to. Osobne jsem oznacil toto tema jiz vcera po tom co "los" vymazal tu nechutnost za vyresena a uzavrene.

PS: Zadnou osobu jsem zde nejmenoval, tak nebud te az tak zaujati,,,,,ze me nekdo nema rad, to je mi tak jedno, chodim sem abych se necemu priucil a ne se nechat urazet at je to z jakeho koliv duvodu.

zkusím ti to vysvětlit ještě jednou:

1. tys navrhl totální koninu, kravinu non plus ultra
2. mif ti jasně napsal, že jsi zešílel (s čímž naprosto souhlasím, 10k disky do domácího NASu jsou úchylka, vyhozené peníze a cirkulárka do uší)
3. ty ses do něj pustil stylem "co se do mně navážíš, ty pucfleku?!" (tedy pokud někdo něco odstartoval, urážky apod., tak jsi to byl ty)

zbytek je bez komentáře.

Zameť si nejprve před vlastním prahem.

Mif je už roky potrestán tím, že se účastní tohoto nekonečného udílení rad (zdarma), za což ještě někdy sklidí nepochopení, nedůvěru a urážky, ovšem málokdy poděkování.

A místo toho, abys to řešil normálně, tak se tu hádáš a veřejně řešíš své ego jak malé děcko. Jestli sis ještě nevšiml, Mif už je takový, co na srdci, to na jazyku. Možná se stačilo smířit s faktem, že tě nemá rád.