Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MySQL řádek k MAX

Ahoj. Mám tabulku listing_table_products.

A v ní mám dva sloupce. První se jmenuje products_tax_class druhý se jmenuje final_price.

Můj dotaz je, jak zobrazím maximální final_price a k ní příslušné products_tax_class_id ?

Zkoušel jsem toto:

select
p.products_tax_class_id as mincena_tax_id ,MAX(final_price) as maxcena
from listing_table_products p
group by p.products_tax_class_id

Ale záznam v řádku si nekoresponduje.

select products_tax_class_id, final_price
from listing_table_products
where final_price = (select max(final_price) from listing_table_products)
limit 1;

je to ale kravina, pretoze rovnakych maximalnych final price moze byt viac. niekde si urobil chybu v navrhu DB.

a este si nepovedal kolko riadkov zo svojho vystupu ocakavas. ci to ma byt jedna maximalna final price, alebo viacero za nejaky produkt. ak viacero, tak treba definovat podla coho ich chces zistit. najlepsie sem napisat co mas v tabulke a co by si chcel dostat zo selectu.