Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka vybíjí Mobil

Mám nokii N8, a na cesty jsem se pokusil si vyrobit přenosnou nabíječku na baterky. Jen 4 nabíjecí baterie(4 * 1.2V = 4.8V) připojený na + a - USB a prostřední dva DATA vodiče jsem spojil. No a po připojení k mobilu se napíše že se mobil nabíjí, rozsvítí se kontrolka nabíjení, ale mobil se začne celkem rychle vybíjet (Zhruba rychlostí 0,06Ah za hodinu )

Kde můžu mít chybu? fakt nevím

A proč jsi tam, ke všem čertům, nedal oddělovací diodu (libovolná schottkyho dioda)? Takhle se ti baterka mobilu může vybíjet do "nabíjecí" baterky...
Další příklad platnosti přísloví "Ševče, drž se svého kopyta!" (ale nic si z toho nedělej, onehdá jsem sám hrál obdobnou roli (možná i trapnější) - tehdy šlo o komutátorový motor k šicímu stroji, a od té doby také něco vím o svém kopytě).