Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows xp - po restarte sa zmeni rozlisenie na 800x600

Dobry den.

Mam nasledovny problem. Ked nastavim rozlisenie trebars na 1024x768 po restarte windows je vzdy 800x600. Je jedno ake rozlisenie a frekvenciu nastavim, vzdy tam je po restarte 800x600. Graficka karta je Ati X550, ovladace catalyst 6.10, system WindowsXP SP2, doska je Intel D946GZIS. Ak by niekto vedel nech da vediet.

Dakujem

je to uplne novy pocitac. poskladany, nainstalovany winxp, ovladace, a nefungovalo to.
ta doska ma aj integrovanu grafiku a na tej to nerobi. no kazdopadne som odskusal aj iny monitor a na tom a x550 graf. karte to funguje ok. ale ten druhy monitor je tiez v poriadku lebo ta integrovana grafika tam funguje ok a aj iny PC tento problem s tymto monitorom nema. aj som hodil novy BIOS a nepomohlo. no nic ten PC ide aj tak prec a pojde k nemu uplne iny monitor tak som zvedavy ci sa ten problem objavi aj tam. Dakujem za pomoc.

Mám grafárnu ATI 9550, dělalo mi to podobné psí kusy a já jsem potřeboval změnit i nastavení rozlišení a frekvenci na kartě "Obrazovky": Start - Nastavení - Ovládací panely - Zobrazení - Nastavení - Upřesnit - Obrazovky - Monitor - Maximální rozlišení a Maximální odnovovací kmitočet.

jj, moitor posílá špatné DDC informace. Dá se to vypnout v ovládacím panelu ATI v nastavení monitoru (je tam takový krásný obrázek CRT monitoru s velkým tlačítkem, po jehož zmáčknutí se otevře další okno (zase s obrázkem), kde lze posunovat s obrazem po screenu a nastavovat DDC, polaritu apod.)