Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s novou sestavou, prosím :-)

Zdravím,
mám možnost prodat svůj Athlon750/512MB, DVDRAM, CDRW, TV+FM, SB za 4000,-Kč.
S výkonem problém nemám, chybí mi ale USB 2.0 a procesor pentium IV/2,2GHz pro budoucí experimenty s DVB-T.
Obchod www.pckram.cz , kam dojedu šalinou nabízí:
AMD Sempron 2800+ soc.754 BOX, MB Biostar K8M80, 256 MB RAM DDR 400 MHz, HDD 80GB SATA, VGA on board, DVD-ROM, Case Miditower za 5999,- s daní. Doplatil bych 800,- za HDD 160 GB a DVD+/-RW. Doma mám Transcend 256 MB DDR 400MHz a grafiku Matrox G450.

1) mohlo by to na DVB-T vyhovovat?
2) základní deska má čipset VIA, nevadí?

3) jiná sestava i v jiném obchodě, nejlépe v dosahu šaliny ;-)

4) jiný komentář :))

děkuji za názory

1) mohlo by to na DVB-T vyhovovat?

ano, kdzy to doplnis o to, co mas doma, otazka je jak dlouho ? (Dejme tomu ja utratim za zdroj 2.000 - 3.000 Kc, tedy tretinu az polovinu tveho celeho PC. A to ne z duvodu, ze bych chtel nejaky nabuseny zdroj, ale proto ze nechci spolehat na to, ze budu mit stesti a dostanu levny zdroj, ktery mi do pul roku ten stroj neodpali - a minimalne na ty veci, co tam pridas mit zaruku nebudes.) Taky zakladni deska Biostar je podle me hra na nahodu, treba dostanes dobry kus, ktery vydrzi leta, ale treba taky ne.

tak do tohle bych nešel, chápu že je to omezeno penězi ale pokud píšes "experimenty" s DVB-T paměť 256 je málo nemluvě o té integrované grafice (na co když máš externí?!, mimochodem jak velkou má paměť ?). Měl by si se rozepsat co jsi tím DVB-T myslel, to totiž značně mění situaci a pc podle mne na to stačit nebude. Šalinou dojedeš všude možně jen tak namátkou Alfacopmp na Minské, PetraComp na Vídeňské, TS-Bohemia Dukelská. Krámů jsou po Brně haldy dostupné MHD.

- nejsem si jist, že je to omezeno penězi. Radši zaplatím za celej stůl útratu v hospodě, než bych se honil za zbytečným výkonem PC, který je jen na hraní 8-)
- paměť je v nabídce 256 + 256 už mám doma = 512
- integrovaná grafika je v nabídce, za to nemůžu :-) odpojím, aby nežrala raměť
- doma mám grafiku Matrox G450 DVI 32MB RAM, na 2D by víc paměti být nemuselo?
- DVB-T: chtěl bych nahrát film (nebo koncert) a pak vystříhat nepotřebné. "Prý" na to stačí PIV/2.2G?

- kam dojedu šalinou zhruba vím, jmenovaný pckrámy jsem prošel na internetu už před dotazem, ale nic levnějšího, nebo vhodnějšího jsem nenašel.