Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpočet spotřeby.

Dobrý večer...no spíš už ráno

Potřebuju pomoct s výpočtem spotřeby počítače protože věřit těm kalkulátorům na internetu se moc nedá.TDP procesoru(Započítám i dejme tomu 3W navíc kvůli přetaktu)mám stejně tak grafiky.Ale nevím kolik W si vezme průměrný ATA disk(Klasická Barracuda 7200.s)DWD+RW LG mechanika.Mám 300W zdroj(16A na 12V větvi) tak nevím jak se s tím popere.Takže se ptám....kolik W bych měl přičíst k součtu TDP CPU+GPU to jest HDD,DVD,2x80mm fan?

Řešíš kraviny, ta spotřeba disku a optické mechaniky je naprosto zanedbatelná v poměru k odběru CPU a GPU.

16A na 12V větvi

Takže zdroj nedá ani 200 W, hlavně žes tam nezapoměl připočítat 3 W na přetakt :)
Seagate v datašitech uvádí spotřebu svých disků (operating, idle, standby, sleep mode a startup current), můžeš si to pro konkrétní typ zjistit na jejich stránkách, když si myslíš, že to k něčemu bude. Typicky do cca 10 W, při startu kolem 2 A. Totéž se dá zjistit pro větráky, tam to bývá někdy dokonce napsané na štítku.

Pretakt neni 3W naviac ale kludne aj 30W alebo aj 100W naviac v zavislosti na tom o kolko to je pretocene.
Disk ani mechaniku nemusis riesit, a namiesto dementnych kalkulatorov otvor ucebnicu fyzikyresp. kalkulacku a vyrataj si ze kolko je 12*16, aby si si prestal mysliet ze mas 300W zdroj

2x80mm větráky je 2x zbytečný hluk a nic z toho. ok, jeden přídavný větrák vzadu snad chápu, ten na boku je k ničemu, pere se s opačným tahem ventilátoru cpu.

tvůj shitový zdroj už ocenili jiní, dostal jsi i kurs násobilky. vyhoď ho a pořiď si normální zdroj s 12cm větrákem, pak vyhoď oba přídavné 8cm větráky.

to je ta sestava v podpisu? s tou idiotskou směskou ramek? ten 256mb modul vyhoď taky.

Ten procesor má v defaultu myslím 58W TDP ale protože jsem ho přetaktoval tak počítám že těch 60 mít bude.Grafika má taky kolem 60.Ale o to nejde.Problém s tím nemám žádný.Je to čistě proto abych věděl jestli ten zdroj co tam mám nepřetěžuju.Nerad bych aby mi to řachlo.

1. Ty "kalkulačky" ukazují přemrštěné hodnoty, asi se "počítá" s nezdroji.
2. Je otázka, jak staré to celé je. Pokud deska snad má ještě AGP, pak nutno přihlížet k 3,3V a 5V větvi zdroje. Cokoliv modernějšího má důraz na 12V větev.
3. Běžné 3,5" HDD mají rozběhový proud motoru (12V) cca 2A. Špičku má pochopitelně i DVD mechanika.
Sestavě bez žravé GK a bez kopy HDD stačí běžný 300W uvěřitelný zdroj i s velkou rezervou.

Jeden příklad za všechny: "Energetická náročnost: Min. doporučený výkon zdroje: 450W" U karty, které stačí napájení skrze PCIe port. Zde je jasně počítáno se zvrhlíky, kteří jsou schopni do sestavy rvát Erosvolveo a jiné hrůznosti.

Já jedu na Sempronu -MB VIA KT 881- 2600+ 1.8GHz, RAM 1.5Gb, HDD 160GB IDE + 250 GB SATA
Ge force FX5200

Zdroj mám 300W ATX- monitor napojenej na zdroj- problémy nemám.

se nechci vytahovat se svym křápem píšu ti to jen pro představu že bude stačit ta 300 co chceš.