Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - suborovy manazer s 2 panelmi

Momentalne pouzivam (kratko) ES File Explorer, je celkom dobry, ale nema 2 klasicke panely (aspon som to nenasiel, presiel som vsetky nastavenia). Chcel by som nieco ako FreeCommander, alebo Salamander. TC na PC mi prilis nevyhovuje. Nasiel som rozne porovnania, ale stale sa neviem rozhodnut, niektore z tych medzi ktorymi sa rozhodujem su:

Dual File Manager XT
X-plore file manager
Ghost Commander File Manager
Total Commander

Poziadavky, minimalne:

- zadarmo
- anglictina
- 2 panely
- na vysku aj na sirku
- prepinanie medzi 2 a 1 panelom
- pristup na PC siet cez wifi ako ES
- miniatury aspon pre obrazky
- jednoduche a intuitivne rozlozenie a dizajn tlacidiel

Dalsie nie nevyhnutne poziadavky:

- posuvanie prostrednej listy
- tlacidla v strednom paneli ako vo FC, AS (kopirovat/presuvat/odstranit...)
- drag and drop kopirovanie a presuvanie na druhy panel
- drag and drop presuvanie do kosa pre odstranenie
- miniatury pre videa, mp3
- FTP
- vyhladavanie
- rychly filter
- preview
- quick preview ako vo FC (v druhom paneli)
- zobrazenie volneho miesta
- odkazy ako obrazky, videa, dokumenty, pesnicky pre zobrazenie vsetkych suborov rovnakej kategorie na zariadeni
- odkaz na nainstalovane aplikacie (s moznostou spustit, aj odinstalovat, prip. presuvat medzi SD a ROM)

Dakujem.

Software: OS Windows Vista Home Premium 32 bit SP2, DirectX 10, ForceWare 320.49
Smartphone: Samsung Galaxy GT-I9300 S III 16GB+32GB microSD, Android 4.1.2

Sorry, ale pre taketo nezmyselne prispevky ako tento mi uz usli normalne odpovede na mnohych otazkach, ak nevies alebo nechces odpovedat, tak neodpovedaj, ini mozno radi odpovedaju, ale ak uz nie je prispevok bez odpovede, zvyrazneny, tak potom nakoniec casto prispevok skonci s jednou neuzitocnou odpovedou. :-|

Po prve, nemam tablet ale mobil, staci precitat si prispevok poriadne, po druhe, PC znamena osobny pocitac - co uz je osobnejsie ako mobil a co ine viac vystihuje pocitac ako high-end mobily - mnoho ludi ma vykonnejsi HW v mobile ako pocitaci.

A po tretie, potrebujem to na rovnaky ucel ako v PC, v mobile mam subory a potrebujem ich manazovat - co je na tom nepochopitelne?

Videl jsem Samsung, a dal jsem to necetl.

No comment!

Chcem manazovat tisicky suborov na mobile s vykonom, ktory je vyssi ako ma vacsina mojich znamych na PC (to nemal byt sarkazmus ani povysovanie, len fakt), v rozliseni ktore je vyssie ako som mal na svojom prvom PC, s RAM a ROM ktora je je vyssia ako som mal na svojom prvom PC.

2 okna potrebujem z rovnakeho dovodu ako tisice, alebo miliony inych uzivatelov na celom svete, z rovnakeho ako to potrebujem na PC - setrenie casu, intuitivnejsie ovladanie a par desiatok dalsich vyhod.

Proc si to nepripojis k PC, a neudelas si tam, co potrebujes..?

Ak to je mozne, spravim to na PC, ak nie, tak to na PC nespravim, dovody ako ze som mimo PC, na zahrade, na desiatkach inych miest, kde so sebou nenosim svoj pocitac, klavesnicu, mys, monitor, 5.1 repro so subwooferom, snad dalej objasnovat nemusim.

fotky si snad mozes prezerat v galerii co tam uz mas medzi App. Presunut na mobil sa daju snad z PC klavesou F5 v TC beziacom v PC. Na co potrebujes ten filemanager v mobile furt nechapem. Chces triedit fotky a mazat ktore sa ti nepacia alebo co konkretne? Na to pouzi potom specializovanu App na triedenie fotiek. Apod. (tusim sa to da aj v tej galerii)

prestan, on potrebuje vsetko specificke. akurat zabudol uvies pocet bajtov od do aky by mu vyhovoval. takisto nespecifikoval ci chce ikonu programu v klasickom, alebo novom flat designe typu IOS7. ani cas v milisekundach aky este akceptuje na spustenie programu, takto sa proste neda radit ked neuvedie podstatne poziadavky.

Tak dakujem za dalsi "hodnotny" prispevok, myslel som si ze uroven uzivatelov tohto fora je vyssie a ze sa tu nebudu predbiehat v hlupejsich reakciach.

Robil som anketu prave preto, aby som zistil ci je tu dostatok ludi, ktori aktivne vyuzivaju smartphony s Androidom, ale ani tie vysoke cisla este neznamenaju ze mi tu poradia.

3-[

Ano, mozem vyskusat desiatky suborovych manazerov a v nich stovky moznosti, mozno za par mesiacov by som mal vitaza, ja som zvolil tuto moznost, poradit sa s inymi uzivatelmi a vyberat medzi niekolkymi manazermi ktore splnaju moje poziadavky a o ktorych mi "veľa ľudí, ktorí sa vyznajú v najrôznejších oblastiach zo sveta techniky a radi s riešením problému pomôžu".

Nevěřím, že tyhle věci budeš rapidně využívat na telefonu. Pokud ano, špatně sis zvolil nástroj - pořiď notebook. :)

K tématu - používám X-Plore a je podle mě nejlepší. Nejpřehlednější, nabízí spoustu možností a dva panely vedle sebe jsou prostě super. ES správce mi v nové verzi přijde neuvěřitelné chaotický - totálně předělali od starší verze ovládání a já si prostě nemohl zvyknout, i když jiní uživatelé si jej pochvalují.

Dakujem za prvy prispevok k veci.

Ano, vsetky tieto veci budem realne pouzivat, nie je tam nic nezmyselne.

Kedze sa tu zdaju moje poziadavky zvlastne, tak sa pokusim napisat niekolko bodov preco je to uplne normalne IMHO:

- mam pomerne velky displej s HD rozlisenim, mnohe notebooky a netbooky maju podobne alebo aj nizsie!
- 2 panely - V PC je to pre kazdeho normalne, preco v mobile nie?
- ostatne zakladne podmienky splna vela sucasnych manazerov, tak co je na tom divne?
- dalsie poziadavky len zrychluju pracu, setria cas a napr. drag and drop je pre dotykove zariadenia ako stvorene
- dalsie odkazy sluzia opat len k zjednoduseniu ovladania

X-Plore - splna aspon zakladne poziadavky, prip. ktore s dalsich splna?

- zadarmo - ANO
- anglictina - ANO
- 2 panely - ANO
- na vysku aj na sirku - dva panely jen na šířku
- prepinanie medzi 2 a 1 panelom - ANO
- pristup na PC siet cez wifi ako ES - ANO
- miniatury aspon pre obrazky - ANO
- jednoduche a intuitivne rozlozenie a dizajn tlacidiel - subjektivní, mně to přijde vpohodě
- posuvanie prostrednej listy - ANO
- tlacidla v strednom paneli ako vo FC, AS (kopirovat/presuvat/odstranit...) - ANO
- drag and drop kopirovanie a presuvanie na druhy panel - NE
- drag and drop presuvanie do kosa pre odstranenie - NE
- miniatury pre videa, mp3 - video ANO, hudba by měla mít jakou miniaturu? :D
- FTP - ANO
- vyhladavanie - ANO
- rychly filter - asi NE
- preview - nevím, co si pod tím představit
- quick preview ako vo FC (v druhom paneli) - NE
- zobrazenie volneho miesta - ANO
- odkazy ako obrazky, videa, dokumenty, pesnicky pre zobrazenie vsetkych suborov rovnakej kategorie na zariadeni - nechápu
- odkaz na nainstalovane aplikacie (s moznostou spustit, aj odinstalovat, prip. presuvat medzi SD a ROM) - NE

Dakujem, ak by som taketo reakcie dostal aj na dalsie aplikacie, vedel by som si hned vybrat, pritom by nemuseli byt aj tak podrobne popisane vsetky body.

- na vysku aj na sirku - dva panely jen na šířku

- toto by mi mozno trosku vadilo, pri miniaturach mnohokrat nepotrebujem ceny nazov

- miniatury pre videa, mp3 - video ANO, hudba by měla mít jakou miniaturu? :D

- ano, hudba, v mp3 ma dnes uz miniaturu, je to intuitivne a celkom uzitocne

- preview - nevím, co si pod tím představit

- preview v TC/FC s F3, rychle zobrazenie suboru

- odkazy ako obrazky, videa, dokumenty, pesnicky pre zobrazenie vsetkych suborov rovnakej kategorie na zariadeni - nechápu

- myslel som tlacidlo alebo nieco ako diskova jednotka s tymito typmi suborov kde by sa zobrazili vsetky dane subory v mobile a mohol by som ich presunut na druhu stranu do jedineho priecinku, alebo priamo do PC.

- ano, hudba, v mp3 ma dnes uz miniaturu, je to intuitivne a celkom uzitocne

Nevím pořád, co v ní chcete zobrazovat. Nicméně X-Plore ukáže obrázek MP3 a pod ní napíše autora a album, takže orientace je snadná. Ikonu alba ale neukáže, pokud myslíte tohle.

- preview v TC/FC s F3, rychle zobrazenie suboru

Co chcete za jiný preview než to, že na soubor kliknete a on se otevře? Tlačítkem zpět se vrátíte.

- myslel som tlacidlo alebo nieco ako diskova jednotka s tymito typmi suborov kde by sa zobrazili vsetky dane subory v mobile a mohol by som ich presunut na druhu stranu do jedineho priecinku, alebo priamo do PC.

To asi nemá.

Ja ti to napisem takto. Na mobile sa neda pracovat. Takze nepotrebujes ziaden supermanager. Mam TC v mobile a nepouzivam ho. Staci ti aj uplne najdementnejsi filemanager co tam ma samsung predinstalovany, ptz jedina akcia ktoru v mobile robis je delete. Audiovizualne veci sa managuju v GALERII, je to predinstalovane od samsungu a skenuje to disky na AV subory automaticky.

P.S. a ako vzdy plati - ked to neexistuje, tak si naprogramuj :)

Tak cakal som teda ine reakcie, ale tak odpoviem aj na toto:

1. Neviem programovat
2. Kto povedal ze to neexistuje?

K prvej casti - mnoho ludi na mobile dokaze pracovat, je velky rozdiel medzi 3" a 5" displejom a tiez inym rozlisenim, ja to ale potrebujem na bezne veci, rozhodne nebudem len mazat, budem hlavne kopirovat a presuvat a tiez priamo spustat subory z PC.

Vela veci sa da robit v mobile, dokonca velmi rychlo, par tuknuti a mam hotove to iste co cez PC. Vlastne aj tam mam vdaka moznostiam FC a programu HotkeyP mnoho veci hotovych ovela skor ako ini.

Je vidiet ze ludia sa spravaju ako ovecky a to neplati len pre iOS zariadenia, cudujem sa, ze ani tu nie su ludia ktori idu vlastnou cestou...

Ja som si zvykol na urcity standard, urcitu rychlost akou sa urcite operacie daju vykonat a teraz ked vyzaduju o par sekund viac, o par tukov viac, tak uz je mi to neprirodzene.

Snad sa tu najdu aj uzivatelia ktori napisu konkretnejsie tipy, inak si asi budem musiet pomoct sam, bude to casovo narocnejsie, ale ked som si nasiel cestu na PC, najdem si ju aj na mobile.

Tak ty asi nazyvas slovom "praca" nieco ine ako pracu, presuvanie suborov neni praca. bez klavesnice a mysi sa neda robit takmer nic. Mozes tam programovat? Mozes tam upravovat obrazky orezavat menit farby, mozes tam kodovat filmy? Na to nepotrebujes ani filemenager len specializovanu app. Mozes tam janeviem navrhovat 3D model domu? Alebo robit uctovnictvo? Ja fakt nechapem co je u teba ta "praca". Asi presuvat subory z nudy sem a tam.
Ked chces normalne rady napis co to je u teba ta praca.

K prvej casti - mnoho ludi na mobile dokaze pracovat, je velky rozdiel medzi 3" a 5" displejom a tiez inym rozlisenim, ja to ale potrebujem na bezne veci, rozhodne nebudem len mazat, budem hlavne kopirovat a presuvat a tiez priamo spustat subory z PC.

Takze som nikdy nenapisal ze budem na mobile pracovat!

Ked uzivatel pouziva explorer v PC, mnoho ludi sa cuduje ako dokaze existovat bez dvoj-paneloveho manazera, ked pridu na PC bez TC alebo FC, tak sa tam nedokazu pohnut, ale ked niekto chce 2 panely na mobile, je hned nejaky divny blazon, dobre ze ho nejdu upalit, co sa to tu deje?? ::)

Ale ja ti neberm 2panely, len nechapem naco ti to je na mobile BEZ KLAVESNICE. Filozofia v mobile je trochu ina, vzhladom na silne obmedzene ovladanie a prtavy display je lepsie pouzivat specializovane App. Preco myslis ze existuje facebook app, google maps app, a milion app ktore vobec nemusia existovat? Lebo standardne sa to na tej prtavej somarine neda ovladat alebo je to uplne na hlavu triafat sa tam prstom do nejakeho mikrometroveho buttonu v prehliadaci, tak su na vsetko specialne app robene tak aby si sa nemusel triafat prstom velkost pol displaya na milimetrovu ikonku. Chces triedit fotky? Skus si najst app na triedenie fotiek. Apod. Tolko moja rada, viac sa k tomu nebudem vyjadrovat lebo to tu bude len zbytocne zaspamovane.

Polozis otazky a napises ze sa viac nebudes vyjadrovat, takze tym mi branis reagovat, to je predsa proti pravidlam diskusie ako takej.

Ano, existuje napr. fb app kde ludia pisu, komentuju a na to vsetko potrebuju klavesnicu so vsetkymi pismenami, takze je nutne zmensit okno app alebo celkom skryt pocas pisania - tato app je potrebna a v poriadku. - Pri 2-panelovom manazerovi pismena A-Z prakticky netreba, staci par tlacidiel na copy/move/del/select a pod. a toto je na mobile nezmysel?

Jak chces oznacovat subory aby si mohol pouzit tlacitko copy? Mas klavesu Num+? Mas ctrl-A? Mas klavesu Ins? Nemas. Takze to budes oznacovat prstom? tak to sa bud osalis triafat sa na nazvy suborov, a navyse nemas shift takze nechapem jak chces oznacit rozsah suborov od-do. to je lepsie prezerat si fotky a u kazdej v specializoavej app hned priradit nejak ze ci sa ma zmazat alebo co ja viem jak specializovane app funguju, ale urite lepsie jak oznacovat subpory po jednom prstom. To je IMHO chore, to tu cely cas pisem.

A hlavna sila TC v normalneom PC je to ze mam klavesnicu. A teda mam tristo klavesovych skratiek ktore pouzivam. Napr. mam zdrojaky Alt-F7 co chcem vyhladat a enter a v zozname klavesa F3, a kukam si najdene veci atd. Na telefone ale NENI KLAVESNICA. Takze nechapem jak si to predstavujes :) Kde mas Alt-F7? Kde mas F3? Atd

Tak musim si aj tu ulavit, vo FC mam tiez vela skratiek a napriek tomu pouzivam casto aj mys, mnoho veci sa da nastavit tak, aby bolo ovladanie intuitivne a casto mnoho veci mi zaberie priblizne rovnaky cas ak to spravim klavesnicou alebo mysou.

TC nemam rad, Alt+F7 nenavidim, je to nezmyselna a nestandardna skratka, pouzivam Ctrl+F, na TC nenavidim mnoho dalsich veci, chcem premenovat subor, KDE MA TC F2?? potom chcem pouzit kontextove menu a rename, sakra oznaci mi to subor, hladam v menu premenovat - vo FC by som premenoval subor za par sekund, v TC to robim minuty!! No flame. F3 by na mobile mohlo byt kludne, pridrzanie suboru by zobrazilo preview a pustenie ho zatvorilo, rychlejsie ako na PC.

Ale vies, napisal som to dost rozumne. Tento program poznam ale zbieram informacie o programoch ktore pouzivaju uzivatelia a zatial ich je malo.

Su dve moznosti - ziskam viac informacii a vyberiem si tie naj app, mozno 2-3 a tie vyskusam - alebo neziskam viac info a vyskusam postupne viacero app a vyberiem si tu naj - to mi samozrejme zaberie ovela viac casu, takze este pockam.

Nanestastie, "vdaka" tomu ze tato tema je zahltena z 95% prispevkami mimo temu, aj ludia ktori by mozno vedeli pomoct sa toho zlaknu a radsej ani neodpisu.

tieto informacie zbieraj na google play. ziskam viac informacii a vyberiem si tie naj app, mozno 2-3 a tie vyskusam - vidim v tvojom zozname v povodnej otazke dokopy 5 programov, za ten cas co tu pises kraviny by som ich uz mal davno odskusane. tato tema je zahltena z 95% prispevkami mimo temu - kazdy prispevok je tu presne k teme, len ty to nevidis.

TC mam rad, je to muj oblibeny souborovy manager na Windows, nicmene na Androidu jedine ES File Explorer, ze to nema dve okna mi na founu ani trochu nevadi, ten program je vytvoreny skvele a staci si zvyknout a nic lepsiho neni. Nicmene kdysi jsem nainstaloval TC pro Windows Mobile, za prve to tam dve okna nemelo a za druhe to neslo vubec pouzivat, hruza. Takze na mobilni zarizeni uz nikdy. No vcera mi to nedalo a nainstaloval jsem TC na Android, tak zase se dve okna nekonaj, ma to okno jedno, ale jestli je teda ES File Explorer nejlepsi, tak TC na Androidu je druhy nejlepsi, opravdu jsem byl velmi mile prekvapen.

No tak jsem si toho druhyho vubec nevsimnul. :-) je to jedno, proste na Androidu doporucuju ES File Explorer a TC. (Jinak jsem toho zkousel vic cca. pred rokem a nic jinyho me nepresvedcilo tak jako ES File ..., je ale mozny ze se to za tu dobu zmenilo.)

Si to skus ze co ti bude vyhovovat, neda sa ti radit. Podla mna je TC perfektny, mozes si nadefinovat co chces, ty to tu okydas lebo na google nieco pisali, tak sme na urovni "mne sa ta modra klucka na aute nepaci ja si kupim auto s cervenymi kluckami" presne jak som predpokladal. SKUS SI TO, je to zadarmo (co je uz pre mna dost divne ze dal tak dobry nastroj ghisler zdarma)

P.S. Skus si aj ten ES file, a neco si vyber

TC sa nebranim, PC verzia sa mi osobne nepaci, ale to je jedno. Ako pises, je divne ze je zdarma a toho sa obavam, necha to free, ludia mu napisu bugy, navrhy na vylepsenie a potom to spoplatni, aspon to ocakavam. Samozrejme sa to moze stat aj inym manazerom.

P.S. Skus si aj ten ES file, a neco si vyber

Dik, ale skus si ty precitat prvy riadok temy...

Momentalne pouzivam (kratko) ES File Explorer, je celkom dobry, ale nema 2 klasicke panely

Budem odpovedat dole, aby to bolo prehladnejsie - tym ziadam aj o zdrzanie sa OT prispevkov nizsie.

Skusal som viacero aplikacii a strucne zhodnotenie je tu:

X-plore
+ dokaze prehravat subory z LAN, aj videa, plynule
+ ma tlacidla v prostrednom paneli
- ma stromovu strukturu ktora mi velmi nevyhovuje
- ma 2 panely, ale cast jedneho je skryta, zvlastne

TC
+ prostredie a navigacia sa mi pacia
- ikony typicke TC, neintuitivne sa mi nepacia
- neprehra nic zo siete, ani mp3, preco?

Ghost Commander File Manager
+ 2 panely aj na vysku
- k sieti som sa pripojil s problemami?
- nedokaze prehrat mp3 ani video zo siete

Dual File Manager XT
- reklama, nepouzitelne...

File Explorer
+ 2 panely
+ posuvna stredna lista
+ velkost miniatur sa da menit ako velkost obrazka
- plugin pre siet je plateny, skoda inak je to asi dokonale :(

Samozrejme skusam rozne aplikacie na prehratie suborov zo siete, ak to ide, ide to vo vsetkych, ak nie, v ziadnom.

Este som skusal aj ine FM, ale boli len jednopanelove, File Expert, aj ES prehravali subory zo siete, ale chcem 2 panely.

Stale hladam a testujem...