Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel vzorecek

Zdravim, potreboval bych pomoci s jednim vzoreckem.
V listu TISK bych do bunky G12 potreboval dosadit hodnotu, ktera je uvedena v listu AKTIVA na D4 (to je pouze pro leden, coz bych mohl dat natvrdo odkazem.
V listu AKTIVA jsem do radku 1 zadal cislice od 1 do 12 (podle mesicu).
Takze ta funkce by mela delat tu vec, ze veme udaj z bunky TISK!G7 (tam si budu vybirat mesic) a podle te G7 skoci na list AKTIVA do prislusneho mesice (pres vyhledavani na radku 1) a vybere si radek ktery ja rucne urcim (v tomto pripade D4 pokavad vyberu leden).

zdravim, potreboval bych jeste jednu vecicku...
=SUMIF(Aktiva!$D$1:Aktiva!$AZ$1;"G7";Ak tiva!D4:Aktiva!AZ4) vyhleda podle G7 a radku A v aktivech nejakou hodnotu.. (funguje)
Co kdyz potrebuji vyhledavat podle 2 udaju? Tj v aktivech podle radku A a jeste podle radku C kde budou nejake jine hodnoty?

viz Aktiva:
A: 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2
C: 1100 1200 1300 1400 ...
G: nejake cislo nejake cislo ...

potrebuji vzorecek ktery vyhleda napr podle radku A 2ku a jeste k tomu konkretni sloupecek podle radku C ..

157426758 tak sem pastuju nejaky ten xls bez dat .. Hodne mi s tim pomohl LOS čímž mu tímto děkuji, některé listy byly odebrány pro nepotřebnost ..

Pro info: Listy HK_OBRATxxxx jsou exporty dat z ucetnictvi (MD, DAL) .. v listech SHxxxx se to spocita a listy PN, VZZ jsou uz konecne. V pripade ze jsou strediska (jak je vidno na listech PN1 a PN2 tak staci jen zkopirovat listy HK_OBRAT, SHxxxx (SHxxxx pote prejmenovat na cislo strediska ... a je to.