Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPhone 5 (Co se na tom dá provádět?)

Zdravím, zajímalo by mě, jak jste na tom s iPhonama. Mám ho teprve jeden den, tak by mě zajímalo, co se na tom dá provádět :)

1: Výdrž baterie a nabíjení: Já jej dostal s 50%, vybil je během dne a během hodiny nabíjení je zase zpět na 100%. Sníží se tato rychlost nabíjení časem? O kolik se sníží výdrž po čase používání ? A to nejdůležitější, na co jsem se chtěl zeptat už dlouho, pokud telefon nabíjím třeba jen 20 minut, pak si ho vezmu na záchod a pak ho zase připojím, vadí mu to nějak?

2: Mobilní připojení k internetu: Dá se to vůbec nějak vypnout? To musí baterku žrát jak sviňa, ne?

3: Navigace: Mám navigaci v autě, ale stejně by mě zajímalo. Nikde jsem neviděl možnost zapnout GPS, má iPhone vůbec možnost navigovat jinak, než jen podle mobilního připojení k internetu?

4: Displej: Jak snadno se poškrábe?

5: Připojení k počítači: jak obejít iTunes? Dá se to obejít Jailbreakem?

6: Jailbreak: vyplatí se ?

7: Viděl jsem ke stažení iOS 7. To je něco jako Custom Rom pro Android? Oficiálně má vyjít až na podzim, co jsem se dočetl.

8: Task Killer: Nenašel jsem nikde na AppStore žádnej Task Killer. Aplikace tedy na pozadí neběží?

Když si vzpomenu, tak připíšu :) Díky za odpovědi :)
Změna předmětu, původně: iPhone 5 (Kráťa)

1: Já myslel, že se tím nějak ztrácí ty cykly, či čo.
2: Perfektní.......kde?
3: To je dobře
4: Když to někdo vezme nožem a kladivem, tak mě to nezajímá, myslel jsem spíš z pohledu uživatele.
5: iTunes mě sral už s iPodem, přemýšlel jsem právě nad tím JailBreakem ať se toho zbavím.
6: Proč?
7: Oficiální? Jakože nestane se tomu softwaru nic, když tam hodím tu betu? Já to totiž viděl na piratebay, arrrr.
8: K.

Niekde som čítal, že životnosť baterky v iphone je "iba" 400 cyklov nabitia?, po cca roku potom kapacita klesá až na 50% pôvodnej, možno aj skôr ako po 400 cykloch...
A baterku si sám nevymeníš... Stojí ten telefón za to? Kupuješ ho "iba" na rok max. dva? Tak drahý telefón jak sviňa si nemôže dovoliť každý. :i:

Hodně lidí píše, že iPhone bez JB nemá smysl

JB k comu? aby si si mohol stahovat appky z nejakej Cydie? Pochybne zdroje.
Widgety? Zas az take horuce to nie je. Nove notifikacne centrum to celkom nahradi a ked pride iOS7, tak to zmysel uplne strati.
Mass storage? Zastaraly sposob pre kostlivcov. Pripojim iPhone a vsetko sa mi syncne bez toho, aby som sa musel starat. A pokial mas mac, tak uz vsetko riesi iCloud. USB kabel uvidis raz do roka :D.

Mass storage? Zastaraly sposob pre kostlivcov.

Omyl, je to najlepsia vec co sa mohla vymysliet. Nie kazdy patri medzi blaznov, ktori budu skakat ako velky Steve piska. Rad si organizujem veci sam a rovnako ako u iTunes a jej automatiky, ani vo windows neznasam predrobene adresare na hudbu, videa a pod. lebo to OS vsetky rype na C. V pripade problemov s Cckom prides o tieto data. Super....

Takisto aj u telefonu chcem mat kontrolu nad tym, co sa kam nahrava, iTunes je v tomto smere hodne chaoticke a nikdy neviem kde poriadne som a co to kde dava.

iCloud...ano je skutocne zabavne cakat, kym sa par GB veci uploadne na cloud, ze? A to mam linku 100/4 optika.

1. ked sa budes drzat beznych postupov, tak ta baterka vydrzi normalne. hlavne ju nevybijaj do uplnej nuly. to je najvacsi zabijak. ja som mal kedysi iP3G firemny a baterka aj po 2 rokoch pohoda.

2. v nastaveniach urcite bude. niekde kde je aj vypnutie wifi, tak by tam mala byt polozka celular. otazne je, v akom jazyku mas menu. baterku zere viac wifi ako mobilne data. ja som ich nikdy nevypinal. Ale v CZ mate asi este datove baliky do 100MB tak neviem :-D.

3. aplikacii na navigaciu je mrte. Odporucam sygic. a ano GPS modul to urcite ma.

4. snadno pokial sa k tomu budes spravat ako k tehle.

5. podla toho k comu. na urcite veci si vystacis s dropboxom. ale co sa tyka hudby, fotiek a pod. tak lepsiu vec ako iTunes nenajdes.

6. nie. neprinasa takmer ziadnu pridanu hodnotu, ktora by za to stala. dokonca ani mass storage za to nestoji.

7. iOS7 je beta a mozes si ju stiahnut pokial si developer => mas zalozeny developersky ucet v apple

8. uff to este nejaky mobilny system od cias Android Froyo potrebuje? Aplikacie na pozadi bezia, ale v inom rezime. Vacsinou bezia len potrebne services - sync, zvuk, push mode a pod. nie cela appka. preto je system uspornejsi ako trebars stare androidy.

no neviem, ale ja som mal jedneho casu iPad aj iPhone a nastavenia boli maximalne prehladne. Teraz mam Note 2 a niektore nastavenia su pekne nelogicke. Napriklad nieco je v centralnom zozname nastaveni a niektore veci nastavujem cez aplikaciu "telefon" a nieco cez aplikaciu "Spravy". Navyse centralne nastavenia vedia obcas dobre prekvapit a nieco najdes na takom mieste, kde by si to urcite nehladal. Je to o zvyku.

1. Po pár cyklech se to zlepší, zázraky nečekej. Nabíjení přes adaptér ze zdi bývá obecně rychlejší, než z PC.
2. jak sviňa ne - displej je horší - ale vypnutím člověk energii uspoří, bez debat
3. iPhony mají GPS snad od pravěku
4. Ještě jsem podrápaný displej neviděl, ale majitelé, co znám, je vcelku opečovávají
5. Jestli ti Jailbreak umožní kompletně se zbavit iTunes nevím - většiny určitě ano
6. Ne. Jakmile se ti něco podělá a půjdeš se zeptat do Apple obchodu, tak tam jakmile zjistí, že máš Jailbreak, nebudou se s tebou bavit (pozor, to neomezuje tvé právo na reklamaci závady prokazatelně nesouvisející s jailbreakem)
7. Je to kompilace zvratků designéra Applu. Drž se od toho co nejdál.
8. iPhone a iOS je vymyšlen tak, abys nic takového nepotřeboval

Jinak jsem celkem nepochopil (ovšem nic mi po tom není), proč sis vlastně pořídil iPhone... podle toho, co píšeš, by ti daleko víc vyhovoval Android. Applovská zařízení se koupí a používají tak, jak Apple vymyslel, včetně iTunes a radostné nesvobody. Kdokoliv chce něco jinak a mít větši kontrolu, je renegát a o tyto uživatele Apple nestojí.

1: Nezkracuje.
2: Dá se vypnout, žraní není tak hrozné jako použití GPS
3: Má možnost, výborná navigace zdarma Waze, kde se lidi upozorňují na cajty v ulicích. Jinak vynikající placený Navigon.
4: Snadno, kup si nalepovací folii na ochranu displeje.
5: Nepoužil jsem nikdy.
6: IMHO ne.
7: Beta, pouze pro vývojáře.
8: Netřeba, na pozadí běží jen určité privilegované aplikace, aplikaci lze urazit legálními prostředky, existují i různé výpisy tasků s možností uražení ale nic takového není potřeba.

Ad 2) mobilní připojení se alespoň v mém starším typu 4S vypíná v menu Nastavení/Obecné/Mobilní data (jinak máš pravdu, zapnuté to žere baterku stejně jako Bluetooth, Wi-Fi a Polohové služby)

Ad 3) Asi to bude u pětky podobné, já když chci používat GPS navigaci, zapnu si v menu Nastavení/Soukromí/Polohové služby

Ad 6) Jailbreak se vyplatí hlavně proto, abys mohl používat různé aplikace třetích stran a nebyl např. nucen zapínat elementární služby způsobem naznačeným shora ad 2 a 3. Ten způsob, který zvolil Apple při nastavování v menu, je naprosto stupidní (např. co má společného soukromí s GPS-kou). Jediné widgety na zapínání potřebných služeb z displeje jsou pro BT.

Ad 7) Doporučuji počkat až na iOS 7 oficiálně uvolněný.

Ad 8) Aplikace v iPhone se zabíjejí tak, že 2 x klikneš na hlavní tlačítko, a dole na displeji se ti objeví ikony spuštěných programů. když jednu z nich chvíli podržíš, objeví se ti na každé z těch ikon červený křížek a jeho ťapnutím aplikaci killneš. Na uvolnění paměti a na další systémové funkce) je pak program Sys-activity watch

Ad 8) Tak je není nutno zabíjet. Dole jsou pouze neaktivní, dříve spuštěné aplikace, nikoliv, že by všechny běžely. Apple proto, aby jim aplikace běžící na pozadí nezpomalovaly reakce iPhona (iPadu), všechny hozené dolů usmrtí samo. Na pozadí může běžet jen hrstka privilegovaných aplikací (telefon, SMS, budík, mail,...). Které jsou privilegované, určuje Apple sám.

Nechci vést žádný spor, protože jsem víceméně iPhoneový laik, vzešlý z bývalého WindowsMobileáka.

Když si ale spustím výše uvedenou utilitu Sys-Active, tak ta mi ukazuje seznam běžících aplikací a procesů (Running Applications + Other Running Processes). Mezi nimi jsou zobrazeny ty "nezabité" označené PIDem a je zde uveden i jejich celkový počet.

Když je tím červeným křížkem killnu, tak z těch seznamů zmizí, sníží se počet běžících aplikací a ukáže se mi i více volné paměti.

Kromě toho, když znovu otvírám nějakou nezabitou aplikaci, tak se mi vrátí do stavu, ve kterém jsem ji opustil. V případě, že ji killnu, tak se otevře v pozici startovní.

Z toho všeho dovozuji, že nějak ty nemrtvé aplikace na pozadí přece jenom běží.

Ještě doplním -
Držím se rad aplikace Battery Doctor, používám ji i k monitorování nabíjení. Vypínám mobilní připojení a GPS, vždy když je nepoužívám a vypínám aplikace pomocí dvojkliku na HW tlačítko, podržení a mínusování. Došel jsem k 2x delší výdrži, nepřeháním, možná 2x a něco málo navíc. :-)