Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesmazatelný obsah koše ve WinXP

Tak jsem dělal pořádek na jednom ze svých disků a pořád mi obsazenost ukazovala více než je na disku všech i systémových souborů. Přitom bodu obnovení mám hodně poskromnu, nakonec jsem zjistil, že je problém ve skryté syst. složce RECYKLER, kde byl v podadresáři NPROTECT jeden skoro 6GB soubor. Přitom samotný koš na ploše byl prázdný a nemám ani jsem neměl nainstalován žádný SW pro obnovu smazaných dat, např. Norton Utilities, který pro tento účel upravuje vlastnosti koše. Nakonec pomohlo až odemknutí uvedeného adresáře NPROTECT a ruční smazání onoho 6GB souboru. Při smazání adresáře NPROTEC přestal koš plnit funkci a sobory se mazali přímo. Jde mi o to zda se s tím někdo u WinXP Pro CZ SP2 už setkal, protože na jiném záložním disku jsem nalezl to samé, tak mi to nepřijde jako chyba, ale spíše jako vlastnost WinXP :-D.

Craft

takze 2 otazky?
1. nemas v nastaveniach kosa, aby sa polozky hned mazali?
2. nemazes to cez nejakeho file managera, ktory polozky maze hned? uz som sa s tym stretol.
btw., podadresar NPROTECT v recycler nemam, takze bohvie co si mal predtym nainstalovane. :-p

Napadá mě jediná možnost, pokud ten adresář je opravdu dílko Norton Utilities, tak jediná možnost jak se tam mohla ta složka dostat je v případě, kdy jsem ten disk měl zapojen v PC od kolegy, kvůli přenosu některých záložních dat a tam má právě nainstalován Norton Utilities. Takže zřejmě si při detekci mého disku tam automaticky tuto složku vytvořil, to je jediná možnost, jinak nevím jak by se tam dostala, protože NU nepoužívám.
Ještě mě zajímá pokud máte někdo rozdělen disk na více oddílů, tak na systémovém je skrytý syst. adresář RECYCLER a na dalších oddílech pak Recycled s ikonkou koše taky běžně skryt, aspoň tak to mám na svém disku. Nebo to máte jinak, ať tomu mohu přijít na kloub a zbavím se toho nechtěného kupčení dat na disku.

Craft

Ovšem oba mnou uvedené, jak recycler (systémový oddíl C:\), tak i recycled (datový oddíl D:\) jsou samozřejmě systémové položky, čili skryté, ale jde mi o to, zda co se označení složek týče je toto standardní u WinXP nebo ne a mají to tak i ostatní uživatelé Win, ať se můžu něčeho chytit.
Začínám mít averzi na SW mající v názvu Norton 3-[

Craft

defaultne ma adresar recycler vo win xp atributy :HS, cize hidden & system pre vsetky oddiely. btw, ty mas taky prblem, ze subory zmazes, su v kosi a pritom kos sa javi ako prazdny? podobny problem len v opacnom garde je aj tu: http://zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=329091&Main =51 a toto bola moja odpoved:

nic neformatuj, mozno mas len zle priradene ikony ku kosu(cize prazdny aj plny ma tu istu ikonu), takze kos moze byt v skutocnosti prazdny. skus pouzit Tweak UI od microsoftu a tam v kategorii repair pouzi rebuild icons, alebo nejaky iny tweak, kde je volba priradenia ikon.

Díky hoste, ale s právama to nebude. Nemám na tomto disku žádné jiné účty kromě svého admin. účtu.
Asi jediná možnost to bude vyzkoušet smazat celé, snad se to někde nezahrabalo v registrech a po restartu to nebude stejné.
Nicméně než to udělám, by mě zajímalo jak to mají ostatní ve svojich oknech co se těch dvou systémových složek týče.

Craft

Ja len dodám, že postupným vylepšovaním systémov sme mali tento pokrok:

1. DOS - išlo mazať všetko (aj práve otvorené) - neplatí pri DOS 7 V DOS okne
2. Windows 95 (FAT) - otvorené súbory sú chránené
3. Windows NT (NTFS) - niektoré súbory a adresáre sa ani nedajú otvoriť (používateľ má nižšie oprávnenie ako systém)

Po rokoch som si konečne zvykol na druhý bod a už si dva roky zvykám na tretí.:-D

Ešte mi nedá nenapísať, že keď sa rozbiehal Windows 95 (bol viac-menej v plienkach), tak som sa čudoval, keď som počul o vírusoch, ktoré budú na úrovni systému a človek si nebude môcť dovoliť ani zďaleka to čo vírus. Vtedy som tomu proste nerozumel. Blbý zvyk na DOS.