Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesmazatelný obsah koše ve WinXP

Tak jsem dělal pořádek na jednom ze svých disků a pořád mi obsazenost ukazovala více než je na disku všech i systémových souborů. Přitom bodu obnovení mám hodně poskromnu, nakonec jsem zjistil, že je problém ve skryté syst. složce RECYKLER, kde byl v podadresáři NPROTECT jeden skoro 6GB soubor. Přitom samotný koš na ploše byl prázdný a nemám ani jsem neměl nainstalován žádný SW pro obnovu smazaných dat, např. Norton Utilities, který pro tento účel upravuje vlastnosti koše. Nakonec pomohlo až odemknutí uvedeného adresáře NPROTECT a ruční smazání onoho 6GB souboru. Při smazání adresáře NPROTEC přestal koš plnit funkci a sobory se mazali přímo. Jde mi o to zda se s tím někdo u WinXP Pro CZ SP2 už setkal, protože na jiném záložním disku jsem nalezl to samé, tak mi to nepřijde jako chyba, ale spíše jako vlastnost WinXP :-D.

Craft

Ja len dodám, že postupným vylepšovaním systémov sme mali tento pokrok:

1. DOS - išlo mazať všetko (aj práve otvorené) - neplatí pri DOS 7 V DOS okne
2. Windows 95 (FAT) - otvorené súbory sú chránené
3. Windows NT (NTFS) - niektoré súbory a adresáre sa ani nedajú otvoriť (používateľ má nižšie oprávnenie ako systém)

Po rokoch som si konečne zvykol na druhý bod a už si dva roky zvykám na tretí.:-D

Ešte mi nedá nenapísať, že keď sa rozbiehal Windows 95 (bol viac-menej v plienkach), tak som sa čudoval, keď som počul o vírusoch, ktoré budú na úrovni systému a človek si nebude môcť dovoliť ani zďaleka to čo vírus. Vtedy som tomu proste nerozumel. Blbý zvyk na DOS.