Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie u notebooku se nabije jen do 79%

Dobrý den, u notebooku se nabije baterie jen do 79% pak už to píše: Napájen ze sítě, nenabijí se.
Nevíte čím to je? je možné, že je někde nastaveno že se to má nabíjet jen do 79% a pak už ne?
Je taky možné, že těch zbylých 21% je rezervováno aby se baterie nepřebila a tím nepoškodila? Někde jsem četl že Vaia tuhle schopnost mají.. ale sám nevím.
Nebo bateria stratila na životnosti?

Jedná se o tento notebok: http://www.alza.cz/sony-vaio-vpcs13s9e-b-cerny-d18 7906.htm

- přikládám zde i obrázek v příloze.

Děkuji za každou odpověd.

ještě to může být "vlastnost" - některá Lenova (a možná i Sony) mají možnost nenabíjet/vybíjet baterku naplno, tím se šetří její životnost. Zkus prozkoumat BIOS a případně ovládací programy k notebooku (klidně i přečti návod :-))

jinak se taky kloním k nahryzlé baterce.

edit: vidím, že jsi to sám zmínil, tak pak jako bych nic neřekl :-)

Divné, ta baterie kde se u mně nabijela 79% se v druhém ntb nabije i přes 79% čím to? Může to být způsobeno nějakým softwarem? nedá se to někde nastavit v biosu apod?

Ta baterie z druhého ntb se nabije zase na 79% takže je problém né v baterii ale v ntb.