Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku na 2 disky

Zdravíčko, prosím vás mám nový počítač s Win 7 a když rozkliknu počítač, tak je tam jen disk C..Vždy jsem byl zvyklý na dva disky, disk C a disk D. Chtěl bych se zeptat, jestli se mám nějak pokoušet o rozdělení jednoho disku na dva, nebo to nemá cenu..Jestli to má cenu to půlit..V čem je to lepší a v čem horší atd..Díky :)

Zdravím, tak jsem to nechtěl rozdělit, ale když to dělám vaším postupem, tak bych to musel rozdělit rovným dílem, což je nějakých 300GB Céčko a 300GB Déčko..Jenomže já nechci mít tak velký Céčko..Co s tím..? :) Díky

z nerozdělého disku odstěhuješ pryč všechna uživatelská data.
(pro pořádek pak můžeš spustit i kontrolu disku - chkdsk)
ve správě disků c: zmenšíš na velikost cca o 20gb větší než je zabrané místo.
- kdyby to nešlo, použiješ nějaké "ultimate boot cd" s tamějším partition managerem.
- nebo to provedeš v cizím pc, disk přes usb nebo zapojen jako druhý, nebootovací.
na zbylém místě vytvoříš d:, vrátíš na něj uživatelská data.