Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pro elektrotechniky - LM7805 jako regulovaný zdroj

Zdar všichni,
je to asi poněkud triviální otázka, ale ze školy už jsem nějaký ten pátek pryč a nepamatuji si, jestli lze použít stabilizátor 7805 jako stabilizátor i pro vyšší napětí pomocí potenciometru. Potřebuji totiž napětí 9V, ale v šupleti se mě válí pouze ta 7805ka.
A ještě druhá otázčička: Jaké velikosti odporu a potenciometru? Odhadem bych dal tak oboje kolem 10kOhm.
[http://img176.imageshack.us/img176/5346/lm7805fo1.j pg]

Nakonec jsem to vyřešil naprosto amatérským, ale jednoduchým způsobem. Koupil jsem za 200Kč obyčejnej zdroj požadovaných parametrů s přepínáním výstupního napětí a je klid.
Se s tím bastlit nebudu..... prostě jsem jednou nešel do hospody a vyšlo mě to nastejno.:beer: