Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejlepší Web Browser - Z JINÉHO ÚHLU

U kterých tvůrců prohlížeče mám největší šanci, aby se můj návrh na zlepšení dostal do výsledného progamu. Dosáhl jste někdo něčeho takového?
Vyzkoušel jsem všechny nejznámější prohlížeče (IE6, IE7, FireFox, Opera, Netscape). Na každém se mi něco líbilo, ale zároveně jsem na něm taky něco postrádal.

ano, chceme poriadny flame. :-p doplnky mozes robit aj pre IE, ale na rozdiel od firefoxu bezia na urovni strojoveho kodu a nie su interpretovane "FF javascriptovym machine", cize pri velkych doplnkoch to uvidis na rychlosti v prospech IE. a este na rozdiel od FF, mozes v IE doplnkoch naimplementovat vlastny multithreading, co v FF doplnkoch nie je mozne. zas na druhu stranu ma FF vyhodu v tom, ze doplnky nie su tazke na implementaciu ako v IE a dokaze ich robit viac ludi. tot dilema, co je lepsie? :?:;-)

p.s.: a na velke firemne intranety este FF nie je pouzitelny, alebo aspon nie tak efektivne ako IE, prave kvoli velkej podpore tak zatracovanych ActiveX. a tu sa aj v FF dost prejavi absencia zon zabepecenia. ale to myslim pytajuceho sa netrapi. :-)

Velké firemní intranety se od ActiveX pomalu odklánějí - například my, máme takový, je opravdu hodně velký ;-), hodně IE-only, ale s každou novou verzí se používají takové komponenty méně a méně. Bohužel, jde to na úkor uživatelského komfortu - každá nová verze je horší a horší, protože to co jde udělat s Win32 programem nejde udělat s obyčejným serverside skriptem generovaným HTML/CSS/JS(příklad: navigační a editačné strom pouze HTML/CSS/JS vypadá a chová se prostě na pytel).

Jinak souhlas. :-)

Velké firemní intranety se od ActiveX pomalu odklánějí ...

no mozno mas pravdu, ale nemyslel som ActiveX len na strane kienta, ale aj na strane servera. napr. cele IIS je postavene na ActiveX. ale opustat pomaly technologiu ActiveX ma celkom vyznam. nie preto, zeby tato technologia bola zla, ale plne ju v novych windows neskorsie nahradi technologia .NET. preto sa aj casto hovori, ze s plnym nasadenim .NETu technologia COM a DCOM skonci. :-)

Á, takhle, tak to samozřejmě taky - původní ASP bylo přímo určené na skriptování serverových komponent. I když málokdo to pochopil a nakládal s ASP jako by to byl nějaký Perl nebo PHP, a podle toho to taky dopadalo.

Pokud vím, tak klasický případ takhle koncipovaného webu (ASP skriptující komponenty na straně serveru) je zive.cz :-p

(+) IE7 - za poslední záložkou je vždy pole pro vyvolání další.
(+) Opera - Lišta záložek (podélná)- Pokud se všichni zástupci nevejdou na šířku okna prohlížeče, tak se všichny smrsknou a nejsou některé schované, ale zas nejdou tak lehce nahrávat obrázky ikon pomocí zásuvného modulu jako ve firefoxu.
(-) Firefox - ani verze 2.0 nemá vyřešené přehrávání videa na webu bez nutnosti, aby si každý někde sám hledal, jak to zprovoznit. (A ve verzi 1.xx se, myslím, musely záložky zavírat vždy křížkem v pravo)
(+) NetScape - funkce režimu zobrazení WWW stránky jako IE, Firefox ..., nějak jsem nepostřehl efekt, ale zní to zajímavě.

mě by ke spokojenosti stačilo těchto pár věcí. nešlo by o to, danou věc úplně nahradit, ale o možnost si vybrat, třeba viz. Lišta záložek: ne aby to program jen smrskával (Opera) nebo schovával (Firefox, IE7 - někomu to může vyhovovat víc), ale aby šlo v programu nastavit obojí. U koho mám největší šanci to prosadit, když mu napíšu.