Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pujde signál wifi "za roh"?

mam obyčejný router Dlink 524 v okně (červený čtvereček v žlutém okně). Ten signal mi jde celkem dobře tam kde je zelený křížek. Ale když se schovu z notasem tam kde chci (kde je to červené nastříkané), tak tam signal už neni. To modré je altánek. To šedé je garáž. Stěny garaže jsou 30čisel a je to zděne z tritregu vylite betonem. takže jesi by to mělo jit přez 2 stěny(zešikma) tak to je 60čisel, to jw asi docela dost. Sem myslel jesi by to nezvladl router co ma třeba 2 antenky nebo tak. Myslite že by to nějaky router zvladl?

foto

diky za nazory

i 2i.cz je normální imagehosting, kdyby sem uživatelé dávali adresu stránky či nabízený odkaz a nelinkovali naivně přímo obrázek, tj. překrývající průhledný pixel.
imgupload.sk , jpeg.cz , imagehosting.cz , img24.eu ...

dlink 524 je zastaralý shit, dobrý tak dělat ap do garáže nebo pro zahradu. zkus ten obrázek znovu, něco půjde vymyslet.

1) domů si kup normální router, může stačit i wr741nd. vytáhni z něj kabel třeba pod střechu garáže.
ze starého dlinku uděláš jen ap (lan-wifi), strčíš ho do plastového krabice na zadní stěnu garáže nebo až pod altánek, kde je v dosahu elektřina.
volitelná je možnost poe napájení přes kabel.

2) jiná možnost pořídit si nějaké směrové ap, to namontovat na bok garáže do zeleného místa, z něj vytáhnout kabel do altánku. ap bude v režimu client, je přípraven i na novější enkovou wifi doma.
stávající dlink zatím může zůstat, i když já bych ho z bytu vyhodil.

di524 neumí režim client ani wds/repeater (v tomto géčkovém případě naštěstí). další možnosti proto nemusíme vymýšlet.