Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Databáze MSSQL

<p>Mám problém, mám tu jistou databázi (MSSQL), má 5 gb. Dva soubory, .mdf a .ldf. Když otevírám soubor .mdf (ten větší) v MSSQL Server Managment studio na local server, čímž je notebook, tak mi vyskočí hláška

"exception of type 'system.outofmemoryexception' was thrown".

Nevíte, co by se s tím dalo dělat? A ano, na google jsem se díval, ale nějak jsem informace nepobral.
Pokud to souvisí s ram, tu mám 4gb.</p>

to těžko. Kolik řádků mají jednotlivé tabulky? Proč nepoužiješ v excelu tu databázi jako datový zdroj? 5GB databáze bude mít řádově statisíce až miliony řádků, to do excelu opravdu nedostaneš, ten rozumně zvládne cca 100000 řádků (aktuální verze, ještě relativně nedávno platilo omezení na 65535 řádků), pak je to už boj s časem a zdroji PC.

viz:
http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/excel -specifications-and-limits-HP005199291.aspx
http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/excel -specifications-and-limits-HP010073849.aspx

To máš cudziu databázu odniekaľ skopírovanú?

Čiže to zhrňme:
1. Máš nainštalovaný SQL Server (verzia taká odkiaľ pochádzajú tie 2 súbory) ???
2. Spúšťaš SQL Server Management Studio ako správca?
3. Pripojíš sa na SQL Server?
4. Dokážeš kliknúť pravým tlačítkom myši na Databases v Exploreri a zvoliť Attach...?

V management studiu pripojit databazi (Attach)
Nasledne pres pruvodcem exportu (pripadne pripojenim se na databazi primo z Excelu) vytahnout datam, ktera potrebujes.

Pocitej s tim, ze v takove databazi budou klidne desitky tabulek a ty budes potrebovat znat vazby, abys vedel co vlastne budes exportovat. Jestli si predstavujes, ze tam je jedna tabulka, tak to se pletes...