Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvýšit výkon grafické karty?

Čauvec, poradíte mi jak zvýšit výkon grafické karty? Na svém PC mi skvěle funguje Stronghold Crusader, ale jakmile hraji třeba Dungeon Siege, Warcraft 3 nebo Heroes of Might and Magic 5. Tak se mi hry sekají, ale tím způsobem že po zhruba minutovém intervalu se hra sekne, ale zvuk běží dál, po zhruba 5-ti sekundách se sekne i zvuk asi na 4 sekundy. Náhle se hra odsekne, a takhle to chodí pořád dokola. Napadlo mě že to je základovou deskou, nebo procesorem, myslel jsem že je vytížen na max, ale není. Pracuje na 15%. Takže to nejspíše bude Grafickou kartou. Co myslíte vy?

Nemá to smysl, tyhle staré karty ještě nebyly optimalizovány pro nějaké velké přetaktování, maximálně pár desítek Mhz u jádra a pamětí, víc nepůjde. V BIOSu ne, grafické karty mají utility (mám ATi HD4550 a mám to přímo v Catalyst Control Center jako AMD Overdrive - NVidie snad budou mít něco podobného) spustitelné přímo ve Windows. Ale když do toho kvůli pár procentům půjdeš, vždy musíš být připraven na to, že tu kartu možná zničíš. Nikdy to není 100% bezpečné.

Nejprve jen GPU pomalých krocích a po každém zvýšení test na stabilitu a teploty a to až do doby kdy je to ještě stabilní.
Až potom paměti stejný postup.
Nu a až potom jako celek = 3D Mark .. hry.
Je to běh na delší dobu a ne na 10min, ona totiž je každá karta trochu jiná a hranice stability i u stejného typu není stejná pro všechny.

zdravim, myslis, ze by sel zvysit vykon u graficke karty ATI radeon HD 5600 series??
rozjede mi to hodne her na nejvyssi kvalitu napr. league of legends, w.o. tanks, CS:GO atd. sice ma semtam za den slabsi chvilky a malicko se treba na minutku zacne posekavat ale to je nepatrne, take na tom hraji GTA V cca na 15-25FPS tak jestli by to neslo nejak zvysit alspon treba na 30

Hm, to je ještě AGP, to už bych fakt neresuscitoval (čistě teoreticky zkusit někde v bazaru, jestli nááááááááááááááhodou nebudou mít třeba nV 7600 v AGP verzi - tuším, že se dělala), ale tohle nepopoženeš, i kdyby ses na hlavu stavěl a ušima odstrkoval.
Třeba tuhle: https://pc.bazos.cz/inzerat/71549496/NVIDIA-GeForc e-7600-GS-Cipset-256MB.php , ale bacha, má přídavné napájení, tak aby to utáhnul ten archaický zdroj, co máš v bedně…