Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smazání z databáze - easy problém

Ahoj,
mám tabulku se záznamy, které se mi načítají přes formulář do databáze. Potřebuji vymazat konkrétní údaj (řádek). V tabulce jsem udělal příkaz: ....<td>$radek[delete]<a href='mazani_dat.php?id=$radek[id]'>Smaž</a></td>< /td>";}
Ale to je jedno tam mi to funguje.
Teď samozřejmě potřebuji v souboru mazani_dat.php vytvořit příkaz na to smáznutí. Tam jsem vytvořil: mysql_query("delete from produkty where id=$radek[id]");
Čili potřebuji aby se za to id= dosadilo to samé číslo jako když kliknu na to smaž v tabulce. Myslel jsem si, že stačí napsat id=$radek[id], ale to je vlastně blbost, protože v souboru mazani_dat.php žádný $radek nemám.
Děkuji.

A ještě: Jak mohu do formuláře udělat to, aby se mi automaticky vyplnilo nějaké políčko:
<label for="id">cid: </label><input type="text" id="id" name="id" value="" onfocus="if(this.value=='ci')this.value=''" /><br />
A já vlastně potřebuju, aby se do toho value dalo to id (to id, které je v tabulce).
Myslel jsem si, že tedy opět napíši něco ve smyslu value="$_GET[id]", ale to samozřejmě nejde.