Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Nechutně) pomalé zapínání

Zdravíčko.
Nějak nevím, co je špatně. Jde o to, že pc se strašně pomalu zapíná. Nejdříve ta úplně úvodní obrazovka s nabídkou co zmáčknout když chci do Biosu apod. a něco o základovce. To trvá asi 2 minuty. Pak černá obrazovka s tou blikající čárkou v levém rohu, ta si taky pobliká tak 2 minuty. A startování Windowsu dobrý 4 minuty.... A poté, když se konečně zobrazí přihlašovací obrazovka, tak trvá ještě asi 3 minuty, než začne teprve fungovat myš a klávesnice (zřejmě platí i pro ostatní věci v usb). Ale zajímavostí je, že pc jinak pracuje úplně normálně rychle, ale ten start...Je bez virů, komponenty dle testů jsou ok...Co by mohlo toto způsobovat?

takže... Windows 7 Ult., anti programem Eset. Nemohu přesně říct, od kdy to robí, protože je to déle. Problém se tentkrát sám vyřešil, ale teď to zase začalo blbnout.

AsusTek computer inc., M5A78L LE
4 GB ram DDR3
AMD Phenom II X4 965
Nvidia GeForce GTX 550ti

snad je to vše...

Diky za info. Skus start systemu bez siete (odpoj Wifi, alebo LAN kabel).

Vyber (ked mas) CD/DVD z mechaniky, odpoj externe disky z USB.

Pozri v BIOSe poradie bootovania systemu. Ked nemas prednastaveny disk so systemom, tak BIOS "ocahava" vsetky potencionalne zariadenia (co samozrejme trva).

V Biosu si nastav bootování, jako první se bude bootovat z HDD kde máš systém, zbytek buď vypneš nebo nastavíš jako druhé, třetí atd, pokud to využíváš. Ve Win vypni všechny zbytečné procesy spouštěné při startu Windows (msconfig).