Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook Express

Zdravím, potřebuji poradit,. Nemohu odeslat z Outlooku Express poštu s přílohou o velikosti 8MB.Na srvru "seznam.cz" kde jsem přihlášen mám 0% obsazení (prázdno).
Příchozí pošta POP3. seznam.cz, Odchozí pošta SMTP. Chello.cz
Je možné nějaké nastavení ,popřípadě kde, abych mohl posílat poštou přílohy o velikosti do 10MB? Konkrétně jde o posílání fotografií.
Zkoušel jsem i poslat poštu s přílohou i přímo ze stránek " Seznam.cz" a také mi nešlo (příjemce neobdržel poštu)
Prosím o radu pro laika, Děkuji.

V programu to nenastavíš, není kde, ale OE umí odesílat velké soubory. Záleží na tom, jak jsou nastaveny servery, přes které to jde, hlavně server tvůj a příjemce. Pokud má některý ze serverů na cestě nějaké omezení nebo pokud má schránka příjemce nějaké omezení, tak to prostě neodešleš. Obecně je lepší takovéto velké soubory nahrát někam na web - třeba na edisk.cz nebo na uschovna.cz , možností je víc - a poslat příjemci emailem jen odkaz.

Nemohu odeslat z Outlooku Express poštu s přílohou o velikosti 8MB

Co to znamená konkrétně? Jak se to projevuje? Nějaké chybové hlášení? Jaké?

Odeslat lze maily do velikosti 13MB, avšak pozor - příloha o velikosti např. 10MB může při posílání mailem zabírat mnohem více, zvlášť u fotek, kde je nízká komprese.
Když to rozdělíš na dvakrát, tak by to mělo projít bez problémů, to snad není taková věda.

http://napoveda.seznam.cz/cz/jak-velikou-zpravu-moh u-odeslat.html

Tuto hlášku jsem dostal po načtení přílohy:

Zprávu nelze odeslat, protože její velikost přesáhla omezení serveru. Zprávu můžete rozdělit na menší části pomocí možnosti v nabídce Nástroje, příkazu Účty, tlačítka Vlastnosti, na kartě Upřesnit. Předmět 'r', Účet: 'POP3.seznam.cz', Server: 'smtp.chello.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '552 sorry, that message size exceeds my databytes limit (#5.3.4)', Port: 25, Zabezpečení

Příloha má 7.8 MB

No tak to je jasné, viz Eva_M. Omezení velikosti je na serveru Chello.

Na stránkách píšou:

Velikost zprávy je omezena na max. 10 MB (přes web rozhraní jen 2 MB)

A těch 7,8MB fotek může při odesílání mailem hodnotu 10MB překročit... Takže řešením je rozdělit na dvě menší přílohy, jak jsem už psal.

Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je xxxxxx@seznam.cz. Předmět 'Re: r', Účet: 'POP3.seznam.cz', Server: 'smtp.seznam.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 553, Číslo chyby: 0x800CCC79