Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh chlazení

Zdravim,

hodlám si pořídit účinnější chlazení, nejlépe vodní. Chtěl bych znát +- tohoto chlazení + bych byl rád za nějaké slušné návrhy max do 2000,- . Sem ovšem ochoten vyslechnou si i jiné návrhy (týkající se např. klasického chlazení vzduchem). Stručně řečeno, chtěl bych to nejtišší a nejúčinnější možné chlazení.

Třeba tichost!

Múúúúúhehe!
Ticho? Pak správný výběr komponent s ohledem na tepelný "odpad", kvalitní skříň (!!!!!) + Noctua a podobné "vybavení" v kombinaci s kvalitní deskou s kvalitním BIOSem umožňujícím kvalitní regulaci otáček ventilátorů + kvalitní zdroj s vysokou účinností a kvalitní regulací ventilátoru, případně pasivní.

Naivní je pouze myšlenka, že vodní chlazení je samo o sobě recept na ticho. Není. Pokud chceš skutečně tichou sestavu, hraje v tom roli celkový návrh (kombinace vhodných komponent, finální odladění). Pokud chceš ztišit Tvou současnou sestavu, musíš zmínit její aktuální návrh (výpis komponent, pozice ventilátorů, nastavení regulace apod.). Z toho Ti zkušenější můžou poradit, či dát alespoň tip, kde je / nebo může být "zakopaný pes", jak postupovat v odhlučnění, kolik to může (s ohledem na žádanou míru) stát, zdali se takový "upgrade" vyplatí, apod.

aaaaa-1)Ja pouzivam "Corsair H80" na amd 120w a chladi docela kvalitnre i u OC, tichy vykony
2)Pred tim jsem mel "Antek" H620 ten take nechladil spatne, v mem pripade preferuji vodni chmazeni nez Air
(oba dva jdou na Intel tak i AMD, sam se je zkousel pri zatezi nikdy vic jak 60C° pri 3 Hodinach BF3 na OC procesoru.)

Vodní chlazení jsou vyhozené peníze ! Za dva litry ? to si snad děláš legraci . Co chceš vlastně chladit a proč ? Víš kolik stojí kvalitní vodní čerpadlo, bloky na napájecí,kaskádu, Chipset a třeba na grafickou kartu ? Mám vodní chlazení už asi 5 let a za dva litry jsem bohužel nekoupil ani čerpadlo. Takže jestli chceš do dvou tisíc vodní chlazení flákni ten komp do potoka nebo do plné vany - chcípne bezpečně a možná i po tichu.

Jestli chceš tichý chlazení do 2000kč, tak maximálně vzduchový a noctua... za 1700kč koupíš na procesor nejlepší chladič, který poráží i několikrát dražší vodní chlazení a při tom je účinnější, tišší a levnější... Mám doma vodníka za "2000kč" a bál bych se to strčit do PC, tak to používám na experimenty.

Obecně -
Nejúčinější set vodního chlazení CPU s cenou okolo 2 000,-
je Corsair Hydro Series H80i.
Ovšem zdaleka ne nejtišší!
Jinak, máš v tom chaos každý kvalitní vzduchový věžový chladič dosahuje podobného výkonu a je tišší, už proto, že odpadá "klapot" čerpadla.

(rozdíl je jen v odvodu/převodu tepla z procesoru, ale vyzářené teplo se pořád "likviduje" vzduchem a to rozdílem okolní teploty = ofukovaným radiátorem)

+ vodníka: rychlejší odvod tepla, ale to záleží na čerpadle a účinnosti radiátoru a točáků
- vodníka: možná likvidace PC při úniku kapaliny, většinou u takto levných větší kravál, nároky na odpovídající krabici.

Ano je to velice slušný chladič, jak výkonem tak tichým chodem, ovšem teď jsme na začátku, je finanční blbost použít takovýto chladič k procesoru s 35 TDP.
Takže tvoje odpověď "na to co mám za CPU nezáleží" tak tedy záleží, on se chladič jak vodník nebo věž vybírá právě podle TDP procesoru, tak aby byl dostatečný výkonem a tichým provozem (pokud to je požadováno).

Ono by se toho našlo více:
Tak třeba "+" lze u vzduchových chladičů s heat pipe též uvažovat. Ono jde v tomto případě o využití změny skupenství: voda --> pára --> voda
- je toho více, třeba hmotnost, větší složitost --> větší možnost poruchy, samotná agresivita vody a přísad, v "krabici" je více komponentů, jako třeba disky, ono by se toho našlo více.
+ vodník je hodně frikulínský, zvláště osvětlený nějakým UV nesmyslem a reagentem v roztoku.
Dnes nevidím smysl ve vodním chlazení.

PS: Poslední příspěvek ve vláknu, abych svou nekonstruktivní negativitou hocha neurážel...

Tento příspěvek na rozdíl od ostatních oceňuji, děkuji. Rozhodně sem vás nechtěl urazit, pouze sem podotkl, že se zajímám pouze o chlazení CPU, nic jiného sem slyšet nechtěl. Každopádně vy si do mne musíte kopnout za každou cenu, že? To, že nejsem PC guru neznamená, že sem méněcenný.