Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh chlazení

Zdravim,

hodlám si pořídit účinnější chlazení, nejlépe vodní. Chtěl bych znát +- tohoto chlazení + bych byl rád za nějaké slušné návrhy max do 2000,- . Sem ovšem ochoten vyslechnou si i jiné návrhy (týkající se např. klasického chlazení vzduchem). Stručně řečeno, chtěl bych to nejtišší a nejúčinnější možné chlazení.

Obecně -
Nejúčinější set vodního chlazení CPU s cenou okolo 2 000,-
je Corsair Hydro Series H80i.
Ovšem zdaleka ne nejtišší!
Jinak, máš v tom chaos každý kvalitní vzduchový věžový chladič dosahuje podobného výkonu a je tišší, už proto, že odpadá "klapot" čerpadla.

(rozdíl je jen v odvodu/převodu tepla z procesoru, ale vyzářené teplo se pořád "likviduje" vzduchem a to rozdílem okolní teploty = ofukovaným radiátorem)

+ vodníka: rychlejší odvod tepla, ale to záleží na čerpadle a účinnosti radiátoru a točáků
- vodníka: možná likvidace PC při úniku kapaliny, většinou u takto levných větší kravál, nároky na odpovídající krabici.

Ano je to velice slušný chladič, jak výkonem tak tichým chodem, ovšem teď jsme na začátku, je finanční blbost použít takovýto chladič k procesoru s 35 TDP.
Takže tvoje odpověď "na to co mám za CPU nezáleží" tak tedy záleží, on se chladič jak vodník nebo věž vybírá právě podle TDP procesoru, tak aby byl dostatečný výkonem a tichým provozem (pokud to je požadováno).