Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky ucet vytvorit pre vzdialenu spravu?

Caute, taka otazocka, chcem povolit pre jedneho typka vzdialenu spravu, jednoducho sa bude pripajat do mojho kompu, mam tam win2003 server, tak by len zaujimalo, aky by som mal pre neho vytvorit ucet, s akymi pravami? nechcem, aby nieco instaloval, alebo menil nejake konfiguracne nastavenia...bude sa pripajat klasicky cez terminal port 3389....ide mi len o to, keby ste vy nieco podobne riesili, tak ten ucet by bol clenom len domain user?, ci este mu nieco pridat?

Ve snap-inu Active Directory Users and Computers dohledáš uživatele a zvolíš Vlastnosti. V záložce Terminal Services Profile je možné

a) zadat cestu k cestovnímu terminálovému profilu
b) zadat připojení domovského disku jen pro prostředí terminálového serveru

Záložka "Profile" se týká profilu "obyčejného", ne profilu terminálových služeb. ALE přihlašovací skript, který také může mapovat jednotky, je pro obě přihlášení - lokální i RDP - stejný.

Ke všemu je nápověda (F1)

ok dikk, myslis ze je dobre aby kdyz na pobocce jsou tri komply se kvuli vyuzivani Office2003 a dokumentu na tom terminal serveru pripojovali stejnym uctem nebo je lepsi aby meli kazdej svuj ucet. Kvuli vyuzivani stejnych dokumentu ulozenych na serveru mi vyhovuje prvni moznost ale nevim jestli v tom neni nejaky jiny problem pak.

podarilo se mi namapovat akorat sdileny adr na terminal serveru po prihlaseni klienta jako Z. Coz je celkem k nicemu. Ja potrebuji namapovat lokalni adresar dokumenty toho clienta tak aby je videl po prihlaseni na terminal server v tento pocitac terminal serveru. Cekal bych ze to bude v nastaveni toho pripojeni na lokalnim pocitaci ale tam se daji pripojit jen vsechny jednotky naraz .... nevis jak? dik

no este sa chcem opytat, vytvoril som teda usera, ktory je clenom domain user a remote desktop user, ale ked sa ja chcem pod tymto uctom prihlasit do systemu, tak to nejde, vypise mi, ze nemam opravnenie nalogovat sa do systemu...chcem sa teda spytat, ci tomu danemu userovi to cez tu vzdialenu spravu pojde pri tychto pravach, ak nie, potom mu musim asi pridelit prava administrators, nie?

Domain Users nemají ve výchozím stavu právo se připojit na Terminal Services. Přidej uživatele do lokální skupiny Remote Desktop Users.

Jinak co se týče TS a licencí:

Terminal Services = zajišťují že se někdo vůbec může připojit přes RDP
Terminal Services Licensing = zajišťuje přidělování licencí v roli aplikačního serveru

Není-li to terminálový server, změň tuto roli na "Vzdálenou správu".

PS. máš v tom guláš

ICQ mám, ale moc neprovozuji - rozhodně rychleji ti odpovím, napíšeš-li mi na mail v profilu než na ICQ.

Zvaž taky jestli by nebyla otázka/odpověď zajímavá pro všechny a zda bys neměl užitek i z toho, že by mě doplnil/opravil někdo jiný a tedy zvaž možnost to vložit jako dotaz do poradny :-)