
Aky ucet vytvorit pre vzdialenu spravu?
Caute, taka otazocka, chcem povolit pre jedneho typka vzdialenu spravu, jednoducho sa bude pripajat do mojho kompu, mam tam win2003 server, tak by len zaujimalo, aky by som mal pre neho vytvorit ucet, s akymi pravami? nechcem, aby nieco instaloval, alebo menil nejake konfiguracne nastavenia...bude sa pripajat klasicky cez terminal port 3389....ide mi len o to, keby ste vy nieco podobne riesili, tak ten ucet by bol clenom len domain user?, ci este mu nieco pridat?
otázka je, co bude spravovat. Pokud jen nějakou aplikaci, tak by mu měl stačit User. Pokud bude spravovat systém, tak samozřejmě musí mít práva na tu správu
no este sa chcem opytat, vytvoril som teda usera, ktory je clenom domain user a remote desktop user, ale ked sa ja chcem pod tymto uctom prihlasit do systemu, tak to nejde, vypise mi, ze nemam opravnenie nalogovat sa do systemu...chcem sa teda spytat, ci tomu danemu userovi to cez tu vzdialenu spravu pojde pri tychto pravach, ak nie, potom mu musim asi pridelit prava administrators, nie?
a este sa mi zda, ze musim odinstalovat terminal server a licensing, aby sa ku mne dostal, kedze nemam ziadne licencie nahodene, ci sa mylim?
Domain Users nemají ve výchozím stavu právo se připojit na Terminal Services. Přidej uživatele do lokální skupiny Remote Desktop Users.
Jinak co se týče TS a licencí:
Terminal Services = zajišťují že se někdo vůbec může připojit přes RDP
Terminal Services Licensing = zajišťuje přidělování licencí v roli aplikačního serveru
Není-li to terminálový server, změň tuto roli na "Vzdálenou správu".
PS. máš v tom guláš
Vladimire, prosimte, byla by mozna nejaka privatni konzultace? (icq, cokoliv).
Chtel bych se poptat ohledne moznosti zabezpeceni RDP pristupu na w2003.
ICQ mám, ale moc neprovozuji - rozhodně rychleji ti odpovím, napíšeš-li mi na mail v profilu než na ICQ.
Zvaž taky jestli by nebyla otázka/odpověď zajímavá pro všechny a zda bys neměl užitek i z toho, že by mě doplnil/opravil někdo jiný a tedy zvaž možnost to vložit jako dotaz do poradny
ja spise zvazuji ze se te nejdriv zeptam privatne (mam f tom gulas) :) a vysledek na co jsem se ptal by se pak vlozil do poradny. Nechci ze sebe delat newba verejne :)