Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FireWare kabel - CANON MV901

Dobrý den, již dlouhou dobu mám kameru CANON MV901 a mám na kazetkách nahraná videa. Kameru jsem dříve kupoval za cca.9-10 tisíc a chtěl bych se vás zeptat kde seženu kabel na propojení kamery s počítačemm chtěl bych videa z kazetek nahrát do počítače. Snad mi poradíte, děkuji :)

Zajímavé, ve Specifikaci je, že má USB
Konektory Canon MV901
DV vstup ne
DV výstup ano
HDMI výstup ne
USB ano
Konektor na mikrofon ano
Konektor na sluchátka ne
S-video ne
A/V vstup ne
A/V výstup ano
Komponentní výstup ne
Patice na příslušenství ne
Napájení BP-2L5

USB v kameře neřeš, to je jen pro stahování fotek, video přes USB dostaneš jen v "náhledové" kvalitě (tj. nízký datový tok a malé rozlišení). Opravdu potřebuješ FireWire.
A co máš vlastně za notebook? Třeba tam ten slot na přídavný karty máš, jen se špatně díváš (slot není totéž co konektor)...

Taková věc by se dala i půjčit, samozřejmě musí mít možnost. Rozhodně o třídu lepší řešení než zařízení typu Sweex videograbber a podobná zařízení, která jsou běžně v prodeji. Za shánění to rozhodně stojí.

Nouzové? Pokud má někdo v rodině DVD rekordér, bude mít video v použitelné kvalitě a rovnou zarchivované v čase 1:1.
Kdyby to chtěl tak, jak by se to asi mělo, tak 1. musí pořídit FIREWIRE kartu a rozchodit nějaký SW. Pak musí stáhnout kazety do počítače, kde musí mít spoustu místa - a to v čase 1:1. Pak to musí zkomprimovat - což tipuju na další čas 1:1, ne-li více na slabším počítači. Na závěr, pokud to chce mít zarchivované, tak to musí ještě vypálit. Takže u toho stráví minimálně dvaapůlkrát víc času. Nehledě na to, že zpracování toho videa v SW není úplně triviální, dá se tam nasekat dost chyb.
U DVD rekordéru jde jen o založení média a stisknutí tlačítka...