Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní ultrabook do 20 000 Kč

Ahoj,

právě se porozhlížím po novém ultrabooku, který má sloužit na práci. Hry nehraji. Strop je 20 000 Kč i s DPH.

Moje hlavní požadavky jsou následující:

úhlopříčka: 13 až 14 palců
procesor: Intel Core i5 či i7
výdrž baterie: alespoň 4 hodiny při prohlížení internetu a práci s dokumenty
pevný disk: nejlépe hybridní alespoň o kapacitě 320 GB
operační paměť: alespoň 4 GB

S počítačem budu každý den cestovat, takže upřednostňuji mobilitu, proto ultrabook.

Co jsem našel já? (seřazeno od shora dolů podle toho, který se mi zamlouvá nejvíce)
1) Dell Inspiron 14z
2) Samsung 530U
3) Lenovo IdeaPad U310
* teď jsem našel ještě Asus Zenbook, který by se mi líbil, ale co obchod GigaComputer? Je ověřený a co ta jeho konfigurace. Jakto, že je tak levný oproti nabídce ostatních obchodů?

Co na ně říkáte? Případně, který byste doporučili? Klidně i nějaký jiný. Rád si nechám poradit.

Děkuji za rady.

Tak toto jsem ještě neviděl, konečně pořádně napsané požadavky :-)
Prvnímu notebooku bych vytknul pouze klávesnici. Jednotlivé klávesy sedí na jakýchsi packách. Jelikož mám na mém notebooku stejný typ klávesnice a 5 tlačítek jich chybí, nebral bych jej, jinak se taky může stát, že za rok nebudete mít žádná tláčítka.
Druhý ultrabook - Samsung bych nebral už z principu, ale je celkem slušnou alternativou toto prvního
Z těch tří bych bral určitě Lenovo, i když žádný ultrabook nepřevyšuje nijak významně ten druhý.
Mám tu také pár dalších, které by mohly obstát v konkurenci vašich třech ultrabooků:
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u310-graphite-gr ey-d398678.htm
http://www.alza.cz/hp-envy-ultrabook-4-1160ec-midn ight-black-d360874.htm#recenze

Děkuji, když chci poradit, tak vím, že se ode mě čeká také jistá iniciativa a mé požadavky :-). Chápu, že zdejší rádci skutečně nemají věšteckou kouli :-).

Mě osobně se zatím asi nejlépe jeví ten od Dellu – líbí se mi především jejich záruční servis, ale i poměr cena/výkon. Jinak s těmi tlačítky jste mě docela překvapil. Živím se psaním a chybějící tlačítka by mě doopravdy limitovala :-D

Jinak ten ultrabook od Lenova, co mi doporučujete již ve výběru mám :-). Ten HP ENVY TouchSmart nevypadá špatně, ale nezdá se mi zas tak okouzlující na to, abych za něj dal 21 tisíc :-) + moc nevyužiji dotykové ovládání (to samé u toho Lenova vlastně)a to i přesto, že systém Windows 8 je pro to vhodný. Pro ťukání na displej mám tablet s Androidem :-).

Ano, pokud se živíte psaním, tak chybějící tlačítka mohou být značtně iritující, a dávat 2tis za výměnu klávesnice je ještě iritující.
Omlouvám se za znovuuvedení Lenovo ultrabooku to mého výběru.
Pokud se vám nejvíce jeví ten od Dellu, musím vás upozornit, že autorizovaná servisy mají pouze v Brně a Praze, takže případná výměna oné klávesnice by vás vyšla draho ]:)
K onomu HP tu mám o něco levnější náhradu
http://www.alza.cz/hp-envy-touchsmart-4-1160ec-str ibrny-d443148.htm

Tak stále bohužel vybírám. Abych nezakládal nový dotaz, tak pokračuji v tom starém. Do oka mi nyní docela padly dva kousky.

1) HP ProBook 430 - Co procesor Intel Core i5 4200U? Je dostatečně výkonný? Všiml jsem si, že mu chybí také SSD disk... Nevím, má vyjímatelnou baterii? Doma jej totiž hodlám připojovat klasicky k většímu monitoru a klávesnici, takže možnost vyndat nabitou baterii by asi neškodila...

2) Lenovo IdeaPad U430p - 8 GB SSD disk? Je to vůbec poznat? :-). Jinak ten se mi taky hodně líbí. Procesor vlastně ten samý, dvojnásob RAM, grafika navíc.

Co myslíte? Jaký zvolit raději? Nebo něco jiného? Požadavky zůstávají tak nějak stejné, jen přidám, že chci skutečně ultrabook, to pro mě znamená tloušťku max. 22 mm a hmotnost do 2 kg.

Moc děkuji za rady.

většina těchto ultrabooku ma od 1,6 frekvenci s nějakym turbo boostem ale při turboboostu zas ti padá baterka rychleji. 1,7 jsem ti navrhnul s turbo boostem 2,6 Ghz. SSD se ti bude hodit rychleji ti to načte soubory. Ram 4 gb tak samo. a 14 palců ? to ti stačí snad. 2.2 kg není moc. Popř tady máš levnější akorát není dotykový což pravděpodobně nebude vadit a má ram 6gb Acer Aspire je dokonce lehčí a tenčí