Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní ultrabook do 20 000 Kč

Ahoj,

právě se porozhlížím po novém ultrabooku, který má sloužit na práci. Hry nehraji. Strop je 20 000 Kč i s DPH.

Moje hlavní požadavky jsou následující:

úhlopříčka: 13 až 14 palců
procesor: Intel Core i5 či i7
výdrž baterie: alespoň 4 hodiny při prohlížení internetu a práci s dokumenty
pevný disk: nejlépe hybridní alespoň o kapacitě 320 GB
operační paměť: alespoň 4 GB

S počítačem budu každý den cestovat, takže upřednostňuji mobilitu, proto ultrabook.

Co jsem našel já? (seřazeno od shora dolů podle toho, který se mi zamlouvá nejvíce)
1) Dell Inspiron 14z
2) Samsung 530U
3) Lenovo IdeaPad U310
* teď jsem našel ještě Asus Zenbook, který by se mi líbil, ale co obchod GigaComputer? Je ověřený a co ta jeho konfigurace. Jakto, že je tak levný oproti nabídce ostatních obchodů?

Co na ně říkáte? Případně, který byste doporučili? Klidně i nějaký jiný. Rád si nechám poradit.

Děkuji za rady.

Tak stále bohužel vybírám. Abych nezakládal nový dotaz, tak pokračuji v tom starém. Do oka mi nyní docela padly dva kousky.

1) HP ProBook 430 - Co procesor Intel Core i5 4200U? Je dostatečně výkonný? Všiml jsem si, že mu chybí také SSD disk... Nevím, má vyjímatelnou baterii? Doma jej totiž hodlám připojovat klasicky k většímu monitoru a klávesnici, takže možnost vyndat nabitou baterii by asi neškodila...

2) Lenovo IdeaPad U430p - 8 GB SSD disk? Je to vůbec poznat? :-). Jinak ten se mi taky hodně líbí. Procesor vlastně ten samý, dvojnásob RAM, grafika navíc.

Co myslíte? Jaký zvolit raději? Nebo něco jiného? Požadavky zůstávají tak nějak stejné, jen přidám, že chci skutečně ultrabook, to pro mě znamená tloušťku max. 22 mm a hmotnost do 2 kg.

Moc děkuji za rady.

většina těchto ultrabooku ma od 1,6 frekvenci s nějakym turbo boostem ale při turboboostu zas ti padá baterka rychleji. 1,7 jsem ti navrhnul s turbo boostem 2,6 Ghz. SSD se ti bude hodit rychleji ti to načte soubory. Ram 4 gb tak samo. a 14 palců ? to ti stačí snad. 2.2 kg není moc. Popř tady máš levnější akorát není dotykový což pravděpodobně nebude vadit a má ram 6gb Acer Aspire je dokonce lehčí a tenčí

Poohlídni se po tom ,který umí bootovat třeba z SD karet, má lepší podání barev, nemá lagy na displeji, od zapnutí Powerbuttonu začne bootovat nejrychleji, má vhodné porty pro připojení monitorů, má stereo reproduktory.

já bych "ultra" bral, výkon dnešních notebů je na kancelářskou práci nadbytečný.
schválně jsem v práci nafasoval 14" hp, že to bude lehké. ta svině má přes 2 kg, kdo se s tím má tahat :(

edit: nevím, jestli jsou k zenbookům docky, ale kdysi jsem po nich mlsně pokukoval.

Abych pravdu řekl tak mi vysvětli proč by měl brát tyhle oproti předešlým návrhům. Ten první je dost veliký a má nad 2kg nemyslím si že bych chtěl něco takového. A rozměr taky nesedí podle jeho požadavků. A ten druhý nebudu komentovat.