Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalá wifi (11Mb/s na Wifi G kartě)

Zdravím,

Je normální že rychlost Géčkové karty je pouze 11Mb/s ? Myslel jsem, že aspoň 54Mb/s

testoval jsem to přeš speedtest.net (max download 10Mb/s a rychlost netu je 32Mb/s) a Windows to ukazuje také.

Mám notebook Compaq nc6320 a wifi kartu: Intel PRO Wireless 3945ABG

router je TP LINK TL-WR1043ND

Jde to nějak vyřešit, popř kde by mohl být problém?

No to si len myslis, ze to ide.
G-only na pasme 2.4G plati len pre datove ramce. Managament a Control ramce chodia na B-ecku. Beacony chodia vzdy na 1Mbps kvoli kompatibilite.
Prihlasovanie na AP sa odohrava tiez na 1Mbps, resp. na takej rate, ktorou chodia Beacony.

Pozadavek splni len do tej miery, ze rychlostna automatika nenastavuje TxRate na nizsiu rate ako je 6Mbps (minimum pre G) aj ked PER (paket error) stupne nad 10% pre 6Mbps. To znamena, ze sa musia ramce opakovat, pretoze ich prijimacia strana neprijala. To co je pozitivne na takomto "spatnom" nastaveni je to, ze ramce s vyssou rate su kratsie v eteri, takze aj ked sa ich mnozstvo opakuje, celkova priepustnost moze byt vyssia. Zavisi to od modusu rate automatiky a celkoveho zarusenia. Niektore rusenie je v kratkych intervaloch, ktore nemusi byt na zavadu.
Na druhu stranu ramce v modulacii DSSS (1/2Mbps) mozu mat na fyz.vrstve az 50% chybnych bitov bez toho aby museli byt opakovane, pretoze prijimac ich vie spravne rekonstruovat do povodnej podoby.
V kazdom pripade G-only funguje spravbne len na 5G, kde neexistuje vysielanie v modulacii DSSS/CCK, cim odpadaju rychlosti platne pre tento mod a najnizsia rate je 6Mbps aj pre Beacony.