Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA disk do starého PC

Dobrý den,

Mám prosbu. Mám PC AMD Athlon(tm) Processor 3000+, 1.80 GHz, 512 MB RAM, Windows XP. Používám 2 HDD-ky 1.Seagate Barracuda 7200.7 120 GB model:ST3120026A (slouží pouze na data ne OS) 2.Maxtor MaXLine III 250 GB model: 7L250RO (instalován Windows XP). Dotaz je nasledující dostala jsem nový HDD Seagate Barracuda 7200.14 SATA III 1 TB model: ST1000DM003 a neumím ho zapojit. Může mi někdo pomoct? Chtěla bych mít v PC pouze nový HDD na který chci nainstalovat Windows XP.

Za rady předem děkuji.

XP nepoznají SATA, takže budeš mít problém s instalací (jde to, ale potřebuješ tomu podstrčit drivery, je to komplikace)
Pokud deska nemá SATA, jde použít přídavnou kartu, ale zase to není úplně jednoduché, pokud se z ní má bootovat. Nic pro laika.

Zmena tam urcite je. Uz ho musis vidiet napr. v BIOSe a ta Promise OPROM pocas bootovania by ho uz vypisovat nemala. A mal by byt vidiet aj vo Win (ak su nainstalovane vsetky ovladace), a mal by sa dat na ten disk instalovat Windows (odpoj PATA disky a instaluj Windows)

A ked to nepojde tak to musis nechat v oranzovom a potom musis pocas instalacie dat instalatoru WinXP disketu s promise ovladacom, je urcite na webe vyrobcu dosky.
Alebo si nechat Win na PATA disku a ten SATA pouzivat len ako datovy, do Win si nainstaluj ovladace toho promise radica (budu na webe vyrobcu dosky napriklad), a potom budes ten disk vidiet vo Windows.

Podle obrázku jde o tuto desku dnes již neexistující firmy SOLTEK:
http://www.czc.cz/soltek-sl-k890pro-939-via-k8t890 /30527/produkt
Jinak tam jsou 4 SATA konektory
Ty černé jsou od čipsetového řadiče VIA 8237 (můžeš zkusit zapojit disk na některý z nich, nicméně na tomto řadiči většinou fungovaly jen SATA disky první generace a se SATAII a SATAIII si téměř nerozuměl).
Ty oranžové pak jsou od toho PROMISE řadiče.
Podle fotek na RAJČEti ten PROMISE řadič disk vidí, takže je na snadě otázka, zda jsou v systému nainstalovány PROMISE ovladače.