Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém - HP Mini 5103 nabíjí baterii jen do 52%.

Dřívější baterie taky zřejmě nabíjel špatně- neboť první (oroginál panenská baterie) odešla po roce (s výdrří 4 minuty) , druhý avacom po 2 měsících se podaří nabít na 22%, někdy 34%.
nyní funglovka originálka se dala nabít na 50%.

KDe je problém? ve zdroji? biosu?
Zmena kategórie, pôvodne: Programovanie (los)

Co myslíš slovem pracovni? Baterku používám málo, tak 4 úplné nabití-vybití za měšíc. Baterka má wear 6%.
A při plném nabití ( po těch 4 dnech asi 5 manévry s podržením vypínače) vydržela 6 hodin provozu. Takže kapacitou problém není. Spíš si myslím, že notebook vyhodnotí, že není potřeba nabíjet.

Nabíječka (adaptér 40W) 19V, proud 2A při připojení 10Ω tužky, takže zde bych problém neviděl.
Za druhé v BIOSU žádné nastavení na šetření baterky není a i kdyby bylo napevno nastavené, jaký by mělo smysl přestat nabíjet baterku v 22,55,67% (prostě se stává, že se to třeba po dni nabíjení zastaví na nějaké hodnotě). Nebo pokud by "šetření" spočívalo v nabíjení 2% zahodinu, jaký by to mělo smysl?

Nabíjet baterku ručně vážně nemám v úmyslu, i když má jenom 4 piny.

Myslím, že problém bude někde tady:
[http://pc.poradna.net/file/view/17011-4378398394-j pg]

Ale zatím o operačním systému nebyla vůbec řeč, klidně tam může běžet Windows, Linux, může to viset na bootovacím menu, BIOSU...

Tak včera jsem viděl tzv zlaté prasátko, prakticky poprvé jsem viděl, že na notebooku svítil modře indikátor nabíjení, který znamená, že "A battery is close to full charge capacity." Skutečně měla asi 95% a nabití na 98% trvalo asi jen hodinu.

Nyní jsem si ale všiml, že druhá uplně nová baterka s datem výroby 2012, která byla asi tak 10* použitá, opět po vybití na 20% se nenabíjí...

Ptáš se na co? Nabíječka je třídy ochrany 1 , má 3 vodiče. Baterka má 5 kontaktů, jak ve vidět z fotky desky.

Ještě jsem tedy zjistil, že při zapojení HP nabíječky do notebooku Dell na něm jen 2s zasvítí dioda signalizace nabíjení a pak zhasne...