Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha PC

Dobrý den,
stala se mi šílená věc, totálně mi selhal PC, a já nevěděl co s tím, tak jsem ho přeinstaloval, jenomže jsem nevěděl, že jej jde továrně obnovit. Sformátoval jsem disk, a nyní vůbec nevím co stím. Byla tam totiž celá image disku originálního systému. Nevíte kde jej sehnat? U výrobce nic není.
Děkuji moc.

Problém je, že výrobce již nic nemá z důvodu, že vše bylo vyprodáno, já již vůbec nevím na koho se obrátit. Sestava se jmenuje myslím Premio PC 2020. Budu vděčný, když se podaří.

Mám dojem, že to image a složka install, a vše o co jsem tam přišel bylo na disku (C) v neviditelných složkách.

Zdravím,
přiložil jsem pár souborů k upřesnění informací.

Jak jistě tušíte, ano, zase zde otravuji s tím jedním a dokola tím samým počítačem. Déle trvalo než mi došlo, že má odisea s OEMinformacemi je hloupost, ale to mě dokopalo k tomu, že jsem vzal do ruky příručku a na konci vyčetl, že když je systém v koncích lze jej obnovit. Pochopitelně jsem to dle návodu zkoušel, jelikož mi v systému pořád něco neklape, a ten originální byl bezchyb.

Zaloha nebyva na C:, ty tam ziadnu zalohu nemas tak tam proste nainstaluj Win z normalnej instalacky, pouzi instalacne cislo ktore je k tomu pocitacu, spravne ovladace, a neries furt nejake zbytocne nezmysly. Riesis to uz mesiac a instalacia Win je za hodinu hotova aj s ovladacmi a konec. Nikto tam nepotrebuje mat ziadne OEM obrazky ani ine podobne hovadiny.

celá image disku originálního systému. Nevíte kde jej sehnat?

u 9 let stareho PC ? To by byl zazrak...
Kolik techto PC se v roce 2004 prodalo ?
Dejme tomu ze 400ks.
Kolik jich dneska je jeste v provozu ? Dejme tomu, ze 10ks. To by musel byt zazrak, abys na nekoko narazil...
A vyrobce / prodejce by musel byt magor, aby uchovaval 9let starou image.
Ja ti doporucuju nainstaluj WinXP a ovladace k desce stahni ze stranek Asusu, protoze je tam deska Asus
http://pc.poradna.net/file/view/15145-premio-2020- 2-pdf

jakýmkoli softem, který ovládáš a dokážeš použít pro zálohu i obnovu.

nehodlám vyučovat základy počítačtiny a vysvětlovat, proč musí být na oddělených logických discích systém+programy, a jinde uživatelská data.
(přestože tyto softy umí selektivní nastavení, nikdo ho neumí používat)

zálohy systému:
někdo preferuje acronis true image, já raději drive snapshot, další oblibuje clonezillu...

kdysi jsem zkusil použít microsoftí backup (haha). proto dnes ani náhodou nedůvěřuju jeho bitové kopii - cokoli od ms se v mezních situacích ukázalo jako nefunkční zmetek.

"totiž celá image disku originálního systému." myslíš partition od výrobce? Se nic neděje, tak si tam OS nainstaluješ z DVDčka (VŮBEC JAKÝ OS MÁŠ)? OS jsi někdy updatoval? Byly k PC vůbec nějaký disky? Popiš mi prosím, jak se továrně obnovuje PC, nic o tom nevím.

"Sformátovat disk" taky nerozumím. Jak jsi měl rozdělený disk předtím jak teď? Znamená to ,že jsi Zformátoval partition, kde byl nainstalovaný ten tajný OS, nebo jsi kompletně smazal tabulku oddílů?

Když jsem se vrhl na můj idiocký nápad přeinstal systému, tak tam bylo XP. Já jsem to přeinstalovával také na XP. Instalátor mě varoval, že ne disku je předchozí verze. Byl tam pouze jeden oddíl (C=40 GB)
Je fakt, že po nainstalování jsem se divil, proč celková velikost je jen 37,2 GB viz obrázek nahoře.

Celá ta situace je podivná a to proto, že image disku se dáva do skrytého oddílu. Pokud se formátovalo jenom "C" a nerušily se oddíly, tedy hlavně ten skrytý, potom by skrytý oddíl měl být stále přítomen i z obrazem. Zavaděč by měl při startu reagovat na klávesu F9 nebo F11 - to záleží na výrobci nooteboku a pokud při startu systému zmačknete klávesu pause - lze to vidět na obrazovce. Pokud tam odkaz na tuto klávesu chybí tak ještě mne napadlo a nehledal jsem to, někteří výrobci nabízí utilitu pro obnovu master boot record záznamu, kde je odkaz na obnovu do (ze) skrytého oddílu. Takže pokud se nedělala změn velikosti oddílu a jiné kousky, situace nemusí být ztracena.

Formátované bylo jenom C, kvůli instalaci, je to sice klasický desktop, ne notebook, ale to nevadí. Nejsem si ale jistý, jestli je to opravdu ve skrytém oddílu, jelikož technik v AT Computers tvrdí, že když na C chybí složka "spasitel" tak je konec originálního, v mém případě legálního systému.

Jinak děkuji za Váš příspěvek

spasitel je idiotština - právě zjišťuješ, že ti jen komplikuje život.
máš nálepku s product key od toho systému? pokud ne, sežeň si někde instalačku co nepotřebuje aktivaci, já tě doma kontrolovat nebudu.
pokud chceš mít jednou za čas udělanou zálohu systému s aplikacemi do image, systémový disk 12gb s vypnutými aktualizacemi, 1-2 zálohy na d: + data, nějaké filmy a 40gb disk je plný.
chtělo by to vyptat u známých 80gb disk: rozdělit a nainstalovat nový systém.
nebo nechat starý 40gb na systém, druhý disk pouze s extended* oddílem na data.

*) v xp se nesmí přehodit pořadí disků, pokud jsou na nich primary oddíly. znefunkčníš si systém.

Dobrý den,
je to již delší doba co jsem si vytvořil image disku pomocí programu Paragon Software System Recovery. Nadešla doba, kdy jsem ho poprvé použil, byl jsem udiven jak je to rychlé. Nyní k věci, chci se zeptat ohledně souborového systému: Když mám zálohu vytvořenou tak, že má souborový systém NTFS, tak je možné s ní flashnout HDD tak, aby měl FAT32?