Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Ahoj mám problém potřebuju rozdělit disk zrovna instaluju windows 7 ale disk je tam celej kterej má velikost 111.8 Gb, potřebuju ho rozdělit tak Aby D bylo pro soubory a C pro system normálně ale nevim kolik velikost mám dát tak aby to vyhovovalo a nevim v kolik Mb díky moc

111,8 GB bude teda nejspíš 120 GB disk, to se skoro ani nevyplatí dělit. Disk s takovou kapacitou bude pomalý a zbytečně brzdit ostatní komponenty (i když sestavu jsi radši neuvedl, možná to je plečka).

Obecně se nedá poradit, jak disk rozdělit, protože nikdo z nás neví, jako aplikace používáš a kolik zabírají. Každopádně zhruba těch 100-120 GB na systém by bylo rozumné, takže jak se snažím naznačit výše, chtělo by to nový disk, minimálně 500 GB.

Každý nemá na rozhazování, co třeba napsat jak je uvedeno již výše, že pro systém a aplikace 50GB bohatě vyhovuje a zbytek nechat pro data. Představte si mám 75Gb disk z toho pro systém 50 GB a zbytek je pro data, programy, ovladače. Přesto mi to stačí. Něco mám na DVD, něco na flash disku, něco na externím terabajt disku. Netřeba se natřásat.