Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP - jak nastavit default velikosti písma?

Prosím o rady ohledně velikostí písmen a číslic ve Windows XP:

1) WindowsXP - vlastnosti obrazovky - karta vzhled - tlačítko upřesnit.
V tomto menu lze ručně nastavit velikosti písma pro ikonu, okno se zprávou, záhlaví aktivního a neaktivního okna atd. Prosím, lze nějak vrátit provedené změny na "default", pokud si uživatel nepamatuje, co tam bylo původně? Jeden uživatel si tady s tím hrál a má to nějaké divné, ale nepamatuju si, která položka měla kterou hodnotu :-/

2) Dokonce mu zmizelo i datum pravo dole z lišty, ale není to ten klasický problém s datem, který nastává každý rok v říjnu. Krátký formát data má nastavený tak, aby se zobrazovalo např. 16.10.06 , což je v pohodě. Jenže si někde nastavil větší velikost písma a datum se tam asi nevejde, tudíž se nezobrazuje. Achjo :-| Kde se tohle nastavuje?

3) Prosím, je někde na internetu dostupný popis s obrázky, co všechno se mění jakou položkou v menu ad 1) ? Některé položky jsou jasné - třeba ta ikona, okno se zprávou atd. - to se tam rovnou i ukazuje. Ale třeba nevím, co se mění položkami jako je Nabídka nebo Název palety. Ten uživatel si hrál se změnami velikosti a nějak si změnil i tu velikost data a času viz bod 2)

Děkuju za pomoc i za toho příliš zvědavého uživatele :beer:

ad 1) Pravidelně si zálohovat registry. Teď se dá jen podle jiného počítače nastavit patřičné hodnoty.
ad 2) Možná by pomohl prográmek TClockEx, kde se nastavuje formát pro datum, ale i velikost atd. program je volný třeba na slunečnici.
ad 3) Uživatel, který má málo práce provádí volovinky a hraje si. přidat práci, aby neměl čas na různá nastavení. To by mě zajímalo, jestli někdo měl čas všechny volby vyzkoušet.

zmizelo i datum pravo dole z lišty

ad 2) Pro všechny, kdo se k tomuto threadu někdy vrátí pomocí vyhledávače, dodávám:
Datum mizí a objevuje se podle toho, jestli uživatel nastaví ve vlastnostech obrazovky na kartě vzhled velikost písma normální nebo velké. Pro zvětšení písma na monitorech s lepším rozlišením je tedy lepší použít na kartě Upřesnit - Obecné - velikost dpi. Pomocí dpi se zvětšuje vše v adekvátním poměru, takže nezmizí ani datum. Zatímco změnou velikosti písma se stane, že datum se už najednou "nevejde".