Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program pro přehrání prezentace fotografií v TV

Dobrý den, měla bych jednu prosbu, chci udělat mamči k svátku prezentaci fotografií, ale potřebovala bych aby to šlo přehrát na dvd. Neznáte prosím někdo program na tvorbu prezentací, který by šel přehrát v dvd? Děkuji moc, myslím něco třeba i něco jako movie maker, aby tam šel dát text a fotky za sebou... moc děkuji za každou radu :))

- No tak jinak :-) dej par fotek na ten USB klic a pichniho do toho DVD co to udela :)
- V pripade pouziti software pouzij " Windows movie maker". Cele to uloz jako avi. nebo podle toho co tve DVD podporuje a stejnym zpusobem, cele to das na USB klic a strcis to do DVD, je to vice ekologicke jak pouzivat CDecka.

"TiP*-" Už roky jsou k mání dokonce i přepisovatelná DVD média a mám špatný dojem, že výroba flash USB disků je méně ekologická než jakéhokoliv optického média.
Některé televize umí zobrazovat soubory *.jpeg a i postupně "přehrát" z média -SD karta, USB. Minimálně TVP Panasonic > viz manuál zařízení.

MS- Minimalne TVP Panasonic? Mam obycejne LG a prehraje to taky,,,,
- O tv nic nepise, ale jeji DVD usb cist umi tak se toho drzim, polemizovat se mi nechce.
PS : Kaslu na to, tohle vlakno si muzes dokoncit sam, i tak kdyz prijdes a zacinas psat ty tvoje pripominky, tak preferuji jit radeji pric.

Jsem si neuvědomil, že "CoCoChanel" je strašná citlivka.

Chce to si drobet pohrát, ale nevím, jak jste na tom s uživatelskou prací s počítačem. Tj. základy práce se soubory, atd.

1. Připravíte soubory v *.jpg a zkopírujete na nějaké médium. Pokud televize samotná, nebo i ten přehrávač "umí" tyto soubory zobrazit, tím je to jednodušší. Pokud má televize poměr stran zobrazované plochy dnes běžný, tj. 16:9, pak doporučuji kopie patřičných souborů vhodně předem oříznout v nějakém vhodném bitmapovém editoru. Třeba i "pouhý" prohlížeč XnView zvládá jednoduché operace. Upozorňuji kopie zdrojových souborů se upravují!

2. Pokud ne, pak složitější cesta. Připravil jsem rychlou jednoduchou ukázku:
- soubor: "movie.mpg" je vytvořen pomocí programu ffDiaporama. Lze vyzkoušet, zda tento soubor přehraje přehrávač z USB flash disku.

- soubor: "video.iso" je obraz pro vypálení DVD media a obsahuje DVD video strukturu:
- adresáře: "audio_ts" a "video_ts" - ty lze také normálně vypálit na DVD médium a to přehraje každý přehrávač.
Toto je vytvořeno pomocí jednoduché aplikace DeVeDe.