Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD není tiché

Ahoj, všimli jste si, že ,když čtete data ze SSD plnou rychlostí , tak vydává zvuk? Je pravda, že v mísnosti musí být ticho a být max 20 cm od notebooku ( je to slyšet i přes ten podělanej větrák co nechápu proč běží imrvére i když ta prach není a cpu se fláká). Jde o takov brum (ale nikoli 50Hz!, spíš šum 4kHz)

PS: na okraj, máte někdo někdo ASUS ROG RAIDR Express 240GB - superrychlý SSD do PCIe? To pak musí ševelit jak vysavač?

třeba kopírováním souboru do /tmp nebo /dev/null?
zkusil jsem si nasadil sluchtáka a v nich ticho.
taky jsem v powertop zkusil "Zapnout správu napájení audio kodeku" - žádná změna
nevím co jsou GB desky, ale je fakt, že když mám sluchátka, tak po časy v nich začne šumět vlivem pohybu obuví na koberci - to jsem se naučil eliminovat zapnutím a vypnutím volby "Zapnout správu napájení audio kodeku"

napadla mě jiná příčina - že zvuk vydává cpu během čtení při zátěži a nebo potažmo ODCM

aha GB Gigabyte Já mám notebook Dell. CPU může být původcem zvuků, četl jsem na o tom na jednom webu týkajícího se témata RMClock a P-Stavů (P-stavy jsou jednotlivé frekvence, třeba 800,1000,1200,1401600,1800,2100, které je možné měnit podle zátěže). Nebo rada změla v rmclocku v advanced vypnout PopDown (nebo popup ), (kde pod tím bylo možnost vybrat dané C-stavy(idle stavy s nízkou spotřebou)), neboť to způsobovalo také pískání . Což nebyl můj případ, ale já jsem zjistil, že jedna z těchto voleb (nevím jestil on/off) měla negativní vliv na spotřebu (místo 13.5W 16W v idle) na win.xp.

Já bych se připojil k mnua.al. Ačkoliv mi je z principu jasné, že nic nemůže být slyšet, tento 4GB SSD disk mě přesvědčil. Kupoval jsem do firmy 3 ks ke speciálním PC a jeden z nich byl docela slyšet. Při čtení zřetelně ševelil. (PC je bez repráků a ostatních generátorů zvuku)

Cenová optimalizácia

Zdrojom akustických prejavov sú, ako už bolo zmienené indukčnosti. Nie iba nedostatočne zafixované vinutie ale aj ferit samotný dokáže produkovať akustické prejavy.

U feritov existuje tkz. magnetostrikčný jav . Zmenou pretekajúcich prúdov vinutím, sa mení magnetický tok a ten mení rozmery feritu. Z feritu sa stáva akustický menič.

V dnešnej dobe šetrenia všade, je pravdepodobné, ferity pracujú tesne pred bodom nasítenia a tak, jav sa prejavuje v maximálnej možnej miere.